preloder

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w Gdańsku

Kategorie:
Data publikacji:

Jak co roku spotkaliśmy się na Długim Targu, by wspólnie powitać Betlejemskie Światło Pokoju, które przebyło długą drogę z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Tym razem harcerze niosący Światło schodzili się gwieździście z różnych stron miasta, by ostatecznie spotkać się pod fontanną Neptuna i przekazać je delegacjom hufców naszej chorągwi oraz mieszkańcom Gdańska.

Dziękujemy Hufcowi Gdańsk-Portowa, w szczególności druhnie Marcie Jedlikowskiej, za przygotowanie oprawy Przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju, a także Inspektoratowi Ratowniczemu Chorągwi Gdańskiej oraz Inspektoratowi Harcerskiej Służby Zabezpieczeniowej za czuwanie nad bezpieczeństwem tego wydarzenia. Dziękujemy także wszystkim, którzy wczoraj spotkali się z nami w Gdańsku i będą roznosić Światło jeszcze dalej.

Zachęcamy do dodawania na Mapie Światła miejsc, do których dotarło Betlejemskie Światło Pokoju.

 

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
phm. Aleksandra Guzik
Rzecznik Prasowy
Chorągwi Gdańskiej

 

fot. Sara Ejsmont

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

ZHP włączy się w uroczystości pogrzebowe Pawła Adamowicza

Władze ZHP złożyły wpis w księdze kondolencyjnej w gdańskim ratuszu

Rozkaz Ls. 01/2019 z dnia 14.01.2019 r.

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl