preloder

Spotkanie robocze Gdynia – Bremen

W dniach 6-8 kwietnia 2018 r. na terenie Stanicy Gdyńskiego Hufca im. Obrońców Gdyni miało miejsce kolejne spotkanie robocze naszych Instruktorów z kadrą regionu Bremy Niemieckiej Organizacji Skautowej BdP (Bund der Pfadfinderinnen und Pfadfinder) w ramach współpracy pomiędzy naszymi środowiskami skautowymi. Pracowaliśmy nad programem wspólnego polsko-niemieckiego obozu, który odbędzie się latem, tym razem na terenie Polski w Czernicy.

W zeszłym roku przeprowadziliśmy wspólny obóz w ramach Niemieckiego Narodowego Jamboree w Grosserlang koło Berlina (BdP Bundeslager – BuLa2017). Dodatkowo nasz hufcowy zespół zagraniczny wraz ze stroną niemiecką pracowały nad szczegółami nowego wspólnego projektu #bePoMan, którego celem będzie realizacja wspólnych celów nie tylko podczas akcji letnich czy też pojedynczych wydarzeń międzynarodowych, ale również w trakcie całego roku harcerskiego. Współprace zagraniczną zamierzamy wpleść w nasze plany pracy drużyn!

Nasi Goście mieli okazję poznać nasze miasto, odwiedzić Muzeum Emigracji, oraz dzięki uprzejmości CWM ZHP zwiedzili Flagowy Jacht Związku Harcerstwa Polskiego “Zawisza Czarny”.

Kulminacyjnym momentem naszego spotkania i podsumowaniem dotychczasowych sukcesów było uroczyste podpisanie listu intencyjnego pomiędzy władzami Hufca Gdynia i regionu BdP Bremy, zapowiadającego dalszą, stalą współpracę naszych środowisk. Podpisanie listu odbyło się w obecności pełnomocników ds. zagranicznych zarówno Chorągwi Gdańskiej jak i regionu BdP Bremy.

Z harcerskim pozdrowieniem,
pwd. Grzegorz Pardyka
Zespół ds. zagranicy
Chorągwi Gdańskiej

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Zostań harcerzem

Poradnik rodzica

Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.