preloder

Start Hufca Czarna Woda

Kategorie:
Data publikacji:

Dnia 8 października 2017 r. w Czarnej Wodzie odbył się uroczysty Start Hufca, czyli rozpoczęcie roku harcerskiego, którego główną organizatorką była Magdalena Mechlińska z IX DH z Pinczyna.

Spotkanie rozpoczęło się zbiórką drużyn, konkursami dla zastępów z Czarnej Wody, Pinczyna, Bytoni oraz Nowej Cerkwi. Następnie harcerze udali się do lasu, gdzie odbyła się dla nich gra terenowa. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat założyciela skautingu Roberta Baden-Powella, Patrona Harcerstwa Polskiego błogosławionego ks. Wincentego Frelichowskiego oraz znajomością Prawa Harcerskiego, symboli oraz piosenek harcerskich. Po zmaganiach w terenie nadszedł czas na pląsy i ognisko z kiełbaskami. Tego dnia również podczas uroczystego apelu został wręczony sznur funkcyjny drużynowej Próbnej Gromady Zuchowej HO. Justynie Guzińskiej.
Na zakończenie Startu Hufca odbyła się uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez ks. hm. Damiana Briegmanna, ks. Tomasz Syldatka oraz ks. Sebastiana Kowalskiego. Drużyny bardzo się ze sobą zintegrowały, co widać na zamieszczonych zdjęciach. Przed nami rok pełen pracy, czas zdobywania nowych umiejętności i sprawności harcerskich.
Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
Magdalena Mechlińska
Hufiec ZHP Czarna Woda

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Zgłoszenia na LII Spartakiadę

Ekologia pod żaglami – bezpłatne zajęcia

Wyspa na ludowo

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl