Sto lat Niepodległej Polski!

Dziś w Gdańsku tłumnie i hucznie braliśmy udział w obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Razem z gdańską Paradą Niepodległości przeszliśmy po ulicach miasta.

Naszych harcerzy w paradzie zapowiadała drużyna reprezentacyjna Chorągwi Gdańskiej, zaraz za nimi podążał balon obsługiwany przez instruktorów Harcerskiego Klubu Lotniczego „Wzlot” oraz trzy gdańskie hufce: Hufiec Gdańsk-Śródmieście, Hufiec Gdańsk-Portowa i Hufiec Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa, po części rozproszone po siedmiu trasach Rajdu Śladami Przeszłości Gdańska organizowanego przez Hufiec Gdańsk-Śródmieście.

Nie zapominamy również o Harcerskiej Służbie Zabezpieczeniowej oraz Ratownikach z Harcerskiej Grupy Ratowniczej „Alfa”, którzy zabezpieczali całą paradę – dziękujemy!

Parada Niepodległości w Gdańsku sięga 2003 roku – to wtedy gdańszczanie po raz pierwszy przemaszerowali przez miasto, by uczcić odzyskanie Niepodległości. W pierwszej paradzie wzięło udział około 6 tysięcy osób i z każdym rokiem ta liczba rosła, by na setną rocznicę osiągnąć wynik 30 tysięcy ludzi!

Z harcerskim pozdrowieniem,
phm. Aleksandra Guzik