preloder

Świąteczna zbiórka żywności

W dniach 1-3 grudnia 2017 r. odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, podczas której harcerze z Hufca ZHP Rumia zbierali żywność dla najbardziej potrzebujących z miast Rumi i Redy. Nasi harcerze zebrali prawie dwie tony żywności – 1907 kg. Świąteczna Zbiórka żywności organizowana jest przez Banki Żywności.

Celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby  osób żyjących w ubóstwie i zachęcenie do dzielenia się na miarę swojej możliwości. Pomoc dociera do rodzin wielodzietnych, osób chorych, samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych oraz osób żyjących w ubóstwie. Dzięki tej zbiórce będziemy mogli zapewnić szczęśliwsze święta niejednej rodzinie.

Z harcerskim pozdrowieniem
phm. Patrycja Jabłońska