preloder

Świąteczna zbiórka żywności

Kategorie:
Data publikacji:

W dniach 1-3 grudnia 2017 r. odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, podczas której harcerze z Hufca ZHP Rumia zbierali żywność dla najbardziej potrzebujących z miast Rumi i Redy. Nasi harcerze zebrali prawie dwie tony żywności – 1907 kg. Świąteczna Zbiórka żywności organizowana jest przez Banki Żywności.

Celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby  osób żyjących w ubóstwie i zachęcenie do dzielenia się na miarę swojej możliwości. Pomoc dociera do rodzin wielodzietnych, osób chorych, samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych oraz osób żyjących w ubóstwie. Dzięki tej zbiórce będziemy mogli zapewnić szczęśliwsze święta niejednej rodzinie.

Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!
phm. Patrycja Jabłońska
Komendantka
Hufca ZHP Rumia

 

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Warsztaty HSR w Gdyni

Rajd Śladami Przeszłości Gdańska 2018

Harcerze obstawiają mecze niepodległościowe

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl