preloder

Szkolenie referatu Nieprzetartego Szlaku

Kategorie:
Data publikacji:

Członkowie referatu Nieprzetartego Szlaku naszej Choragwi wzięli udział w tygodniowym kursie dla instruktorów, drużynowych i nauczycieli prowadzących zajęcia dla osób niepełnosprawnych w oparciu o metodę harcerską. W programie nasi instruktorzy poznali między innymi nowoczesne sposoby stosowania metody harcerskiej w rehabilitacji (np. HSW, formy pracy, zbiórka harcerska, wiedza o ZHP, przykłady dostosowywania programów sprawności, stopni, działalności drużyny NS), informacje dotyczące Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej, tworzenia projektów programowych, rozwiazywania problemów sytuacji intymnych, budowanie wlasnej drogi rozwoju. Kurs był dofinasowany ze środków PFRON. Organizatorem Wydział Nieprzetartego Szlaku Głównej Kwatery ZHP oraz Szkoła doskonalenia nauczycieli, która w zeszłym roku została powołana przy GK ZHP przez Marszałka Woj. Mazowieckiego. Przez te wszystkie dni druhna Ania, Asia, Grażyna i Kasia zdobyły niezliczoną energie do dalszej pracy oraz noeocenioną wiedzę. Jak same wspominały już nie mogą się doczekać aż ją wdrążą w życie przy swoich drużynach. Dla mnie jako jednego z organizatorów i instruktorów prowadzących zajecia podczas tego wydarzenia była to ogromna dawka doświadczenia.

Z harcerskim pozdrowieniem

Czuwaj!

phm. Adrian Łukaszewski

Szef referatu Nieprzetartego Szlaku Chorągwi Gdańskiej

 

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Ostatni miesiąc zgłoszeń

Jesienna Akcja Kształceniowa 2018

Szkolenie: Animator profilaktyki uzależnień

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl