preloder

Troje Niezwyczajnych z Gdańskiej

Kategorie:
Data publikacji:

W tegorocznej edycji plebiscytu „Niezwyczajni” nominowanych zostało aż troje instruktorów z Naszej Chorągwi. Zapraszamy serdecznie do głosowania za pomocąportalu do głosowania: www.zhp.pl/niezwyczajni/ głosowanie trwa do 18.02.2018 r.

hm. Artur Pałucki – kategoria Efektywne Zarządzanie
pwd. Izabela Karpińska – kategoria Nieprzetarty Szlak
phm. Zofia Cebula – kategoria Wspieranie rozwoju instruktorskiego

Zamieszczamy również sylwetki naszych nominowanych. Niezależnie od wyników, już teraz serdecznie gratulujemy!

Harcmistrz Artur Pałucki jest komendantem Harcerskiej Bazy Obozowej w Nasicznym. W 2017 roku, z pomocą wielu instruktorów, zbudował pierwszą kolonię zuchową w Bieszczadach. Wydarzenie jest pozornie błahe, bo wszak chodzi tylko o kilka domków pośrodku polany w górach, jednak jest to wisienka na torcie jego wieloletniej działalności. Odkąd został komendantem bazy w Nasicznym, druh Artur wkłada wiele wysiłku, aby polepszyć jej stan materialny i zwiększyć rozpoznawalność po to, by jeszcze więcej harcerskiej braci mogło wypoczywać i upajać się pięknem bieszczadzkich gór i lasów. Z roku na rok wprowadza kolejne zmiany, przeprowadza naprawy i remonty. Praca druha Artura to jednak nie tylko polepszanie standardu bazy – druh Artur dużą wagę przykłada do tego, aby na bazie panował niespotykany nigdzie indziej klimat.

Harcmistrz Artur Pałucki jest komendantem Harcerskiej Bazy Obozowej w Nasicznym. W 2017 roku, z pomocą wielu instruktoró…

Opublikowany przez ZHP na 5 lutego 2018

 

Przewodniczka Izabela Karpińska od 9 lat jest drużynową 67 Kwidzyńskiej Drużyny Harcerskiej NS „Leśne Skrzaty”, która działa przy Zespole Szkół Specjalnych w Kwidzynie. Dzięki swojej drużynowej harcerze NS są nieodłączną częścią hufca Kwidzyn – biorą udział we wszystkich przedsięwzięciach Hufca, a ich niepełnosprawność jest w pełni akceptowana przez inne gromady i drużyny, a ich członkowie wiedzą, że „inny” nie znaczy gorszy, a po prostu słabszy w niektórych dziedzinach, wymagający wsparcia, ale też dający od siebie serce i różne umiejętności. Działalność Druhny Izy nie ogranicza się tylko do 67 KDH NS – pełni ona również funkcję zastępcy komendanta Hufca Kwidzyn ds. NS, wspierając pracę drugiej drużyny NS oraz drużynowych, w których jednostkach są dzieci z niepełnosprawnością. Oprócz działalności na poziomie hufca i chorągwi, druhna Iza współorganizuje również Ogólnopolski Festiwalu Piosenki Harcerskiej, Turystycznej i Poezji Śpiewanej SZAŁAMAJA.

Przewodniczka Izabela Karpińska od 9 lat jest drużynową 67 Kwidzyńskiej Drużyny Harcerskiej NS "Leśne Skrzaty", która…

Opublikowany przez ZHP na 5 lutego 2018

 

Podharcmistrzyni Zofia Cebula pełni funkcję zastępczyni komendanta hufca ds. programu i pracy z kadrą Hufca Gdańsk-Portowa. Dla druhny Zofii nie ma słów „niemożliwe” i „nie dam rady”. Wspiera ona kadrę na każdej możliwej płaszczyźnie: jest członkiem Referatu Starszoharcerskiego, jest opiekunem prób instruktorskich i prób wędrowniczych, organizuje różne kursy i szkolenia. Wsparcie, jakiego udziela druhna Zofia to nie tylko prowadzenie zajęć na szkoleniach, ale przede wszystkim setki rozmów i spotkań, by rozumieć potrzeby i pomóc rozwiązać problemy instruktorów. W każdy poniedziałkowy poranek do kadry Hufca przychodzi motywujący SMS, który wysyła właśnie Druhna. Po tak miłym rozpoczęciu tygodnia, każdy jest zmotywowany do aktywnego przeżycia nadchodzących dni. Jest to osoba, na której zawszę można polegać – druhna Zofia wspiera wszystkich i pomaga tym, którzy potrzebują jej pomocy. Wszystko, czego się podejmuje, robi do końca na 1001% – perfekcjonistka, wulkan energii i motywacji. Druhna Zofia to niesamowity wzór i autorytet dla kadry i harcerzy, a także wspaniały lider dla rówieśników.

Podharcmistrzyni Zofia Cebula pełni funkcję zastępczyni komendanta hufca ds. programu i pracy z kadrą Hufca Gdań…

Opublikowany przez ZHP na 5 lutego 2018

 

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
hm. Jacek Grzebielucha
Członek Komendy Chorągwi Gdańskiej
ds. promocji

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Betlejemskie Światło Pokoju już w Polsce

Zapytanie ofertowe nr 10/0052/2018 w trybie zasady konkurencyjności – zakwaterowanie i wyżywienie – numer projektu RPPM.06.02.02-22-0052/17

Mamy już 60 lat!

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl