preloder

Turniej św. Jerzego

Kategorie:
Data publikacji:

20/21 kwietnia 2018 r. w Piecach odbył się Turniej św. Jerzego – patrona harcerzy i skautów na całym świecie. Organizatorem był Hufiec ZHP Czarna Woda. W wydarzeniu uczestniczyły trzy gromady zuchowe oraz cztery drużyny harcerskie.

Pierwszego dnia kreatywne i pełne zapału zuchy zrobiły olbrzymiego smoka, a wieczorem poszły na spacer, podczas którego spotkały św. Jerzego. Kolejnego dnia odbyło się pasowanie na szlachetnych i prawych rycerzy, a po nim turniej rycerski. Niestety okazało się, że podczas tych zmagań niespodziewanie gad uciekł. Zatem zuchy po turnieju poszły go szukać.

Harcerze i harcerze starsi w piątkowy wieczór podjęli próbę odszukania motywów chrześcijańskich w filmie „Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa”, powstałego na podstawie książki dla dzieci autorstwa C.S. Lewisa. Następnie uczestnicy turnieju tworzyli herby, na których widniały elementy obrzędowości zastępu, wybrane postaci z filmu oraz symbol odnoszący się do lwa – prawowitego władcy. Sobotnie przedpołudnie harcerze spędzili w urokliwych okolicach wsi Piece – nad jeziorem Trzechowskim. Tam czekały na zastępy różnorodne zadania turniejowe. Po zmaganiach w terenie na uczestników czekało sprawdzenie swoich umiejętności z łucznictwa oraz wspólne ognisko z kiełbaskami. Turnieju św. Jerzego zakończył się uroczystym apelem, podczas którego zostały wręczone dyplomy oraz nagrody dla zwycięskich zastępów  i szóstek.

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
pwd. Dorota Skrzyńska
Szef zespołu promocji
Hufca ZHP Czarna Woda

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

ZHP włączy się w uroczystości pogrzebowe Pawła Adamowicza

Władze ZHP złożyły wpis w księdze kondolencyjnej w gdańskim ratuszu

Rozkaz Ls. 01/2019 z dnia 14.01.2019 r.

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl