preloder

Turystyczny Start Harcerski

W dniach 15-17.09.2017 w Rekowie, harcerze z Hufca ZHP Bytów im. Zawiszy Czarnego rozpoczęli nowy rok harcerski 2017/2018. Turystyczny Start Harcerski rozpoczął apel z udziałem wszystkich uczestników. Na pierwszych zajęciach zuchy i harcerze przebrnęli przez labirynt pełen zagadek. Natomiast harcerze starsi i wędrownicy wzięli udział w warsztatach „Wolontariat zagraniczny i wędrownictwo”. Później prowadziliśmy śledztwo, sprawdzaliśmy poszlaki, przesłuchiwaliśmy świadków, czyli po prostu bawiliśmy się w tajemniczej atmosferze.
Kolejnego dnia uczestnicy biwaku wyruszyli na „Poszukiwania prawdziwego skarbu”, podczas którego poddali próbie nie tylko swoje nogi podczas długiego marszu, ale mieli okazję wykazać się wytrwałością i umiejętnością współpracy. Po grze przyszedł czas na wyczekiwany obiad, a następną częścią dnia była gra, która wymagała od nas nie tylko sprawności fizycznej, ale też skupienia i umiejętności strategicznych, ponieważ jej zasady nie należały do prostych, co nie oznacza że nasi harcerze sobie z nią nie poradzili. Wręcz przeciwnie, wszyscy zakończyli zabawę zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy. Wieczorem odbyła się harcerska Msza Św., a zaraz po niej świeczkowisko, które było dla nas podróżą w głąb siebie. W niedzielę, odbył się apel kończący biwak. Zostały wręczone nagrody i wszyscy, przepełnieni pozytywną energią do działania na najbliższy rok harcerski, rozjechaliśmy się do swoich domów.
Do zobaczenia na kolejnym biwaku!
Z harcerskim pozdrowieniem,
dh. Maja Bazal