Urodziny Niepodległej w Hufcu Wejherowo

W 99. rocznicę odzyskania niepodległości choczewskie zuchy oraz harcerze wraz z drużynowymi wzięły udział w gminnych obchodach tego święta. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów pod pomnikiem w Żelaznej, by chwilę później skauci wraz z mieszkańcami mogli uczestniczyć w uroczystej Mszy Św. za Ojczyznę. Tuż po niej kilkoro naszych druhów na koniach wspólnie z orkiestrą dętą poprowadziło pochód na gminne obiekty sportowe. W przemarszu wzięły udział: poczty sztandarowe, włodarze gminy, zaproszeni goście, mieszkańcy Gminy Choczewo. Nie zabrakło również bryczki wiozącej Marszałka Piłsudskiego. Zaraz po przybyciu do obiektów sportowych rozpoczęła się kolejna część uroczystości – jednak przed nią każdy z uczestników musiał poddać się zdolnościom manualnym harcerzy, którzy to malowali flagi naszego kraju na policzkach. Gdy tylko wszyscy uczestnicy posiadali biało-czerwone barwy na twarzy został rozegrany patriotyczny turniej sportowy z flagą dla wszystkich chętnych dzieci oraz dla władz gminnych poprowadzony przez dh Dorotę. Było bardzo miło, choć okropnie zimno.

Z harcerskim pozdrowieniem
Dawid Schwann
Szef zespołu promocji i informacji
Hufca ZHP Wejherowo