preloder

Warsztaty dziennikarskie Uniwersytetu Komunikacji i Promocji

Kolejna odsłona warsztatów UKiP. W minioną sobotę (28.04.2018) w Domu Harcerza odbyły się warsztaty dziennikarskie dla członków Chorągwi Gdańskiej. Uczestnikami byli harcerze z trójmiejskich hufców pragnący poszerzyć swoje dziennikarskie umiejętności. Warsztat otrzymał akredytację Macierzystej Akademii Kształcenia.

Sześciogodzinny warsztat prowadziła phm. Agnieszka Drewniak, na co dzień działająca w chorągwianym Zespole Komunikacji i Promocji, prezentując wiedzę z zakresu budowy komunikatu, podstawowych form pisarskich oraz ich praktycznego zastosowania w ZHP.

Uczestnicy poprzez gry i odpowiednio dobrane ćwiczenia dochodzili do tego, jakie cechy powinien posiadać poprawnie sformułowany komunikat. O to, co ma ze sobą wspólnego Pablo Picasso i popularny „Głuchy telefon” należy zapytać samych zainteresowanych. W kolejnej części omówione zostały podstawowe formy stosowane w ZHP, między innymi zapowiedź oraz relacja. Harcerze wcielili się w rolę rzeczników prasowych, rozwiązując sytuacje kryzysowe, a także mieli okazję występować jako eksperci od pasów startowych na lotnisku i sytuacji politycznej na Kubie. Wszystko po to, aby zrozumieć różnorodność komunikatów i nauczyć się prawidłowo dobierać formę oraz język.

Zakończeniem warsztatów było wręczenie dyplomów wszystkim przybyłym i wspólne zdjęcia. Głodnych wiedzy zapraszamy na następne warsztaty. Wypatrujcie na Facebooku!

Z harcerskim pozdrowienim,
phm. Agnieszka Drewniak
Zespół Komunikacji i Promocji
Chorągiew Gdańska ZHP

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.