preloder

SPARTAKIADA

Spartakiada to tradycyjne, harcerskie przedsięwzięcie Chorągwi Gdańskiej ZHP organizowane przez Zespół Pilota.

Zgłoś swój patrol!

Zobacz szczegóły, klikając przycisk poniżej!
Zapisz się

Celem Spartakiady jest propagowanie stosowania specjalności wodnej i żegalrskiej w działalności harcerskiej. Pośredniość, system małych grup i odpowiedzialność za działania grupy, przy jednoczesnym stawianiu wyzwań w obliczu żywiołów wody i wiatru dają niesamowite rezultaty wychowawcze oraz niezapomniane przeżycia wszystkim, którzy zetknęli się z żeglarstwem. Współzawodnictwo w czasie Spartakiady sprawia, że uczestnicy dają z siebie wszystko i przykładają się do wykonywanych zadań, niezależnie od metodyki. Wykwalifikowana kadra organizatorów, czyli osoby współpracujące z Zespołem Pilota, mogą pochwalić się wieloletnim wkładem w rozwijanie formuły Spartakiady, corocznie proponując stale doskonalony i rozwijający program, stanowiący niejednokrotnie dynamiczny start w nowy rok harcerski.

Zapraszamy na LII Spartakiadę

Tegoroczne zawody odbędą się w Garczynie.

Dla zgłoszonych zespołów zapewnione będą metodycznie dostosowane zadania, a dla najlepszych atrakcyjne nagrody. Jak co roku, Spartakiada zacznie się w czwartek wieczorem, zwróćcie więc na to uwagę przy zgłaszaniu zespołu.

MIEJSCE:Garczyn
KIEDY:27-30 września 2018
DLA KOGO:NS, Z, H, HS, W, INSTRUKTORZY

Druhno, Druhu

Dziękujemy za zgłoszenie się na LII Spartakiadę.

Wszystkie przyjęte zgłoszenia są aktualnie weryfikowane.

W przeciągu kilku dni otrzymasz od nas e-mail z informacją potwierdzającą Twój udział.

W przypadku wątpliwości będziemy kontaktować się z Tobą telefonicznie.

A na trasach będziemy się bawić tak...

Uwaga fani gier, planszówek jak i aktywnego spędzania czasu! Szturwał S.A. poszukuje testerów nowej gry: VRażenie. Interaktywna rozgrywka nowej generacji, zapewniająca odczucia rzeczywiste, wiele godzin niezapomnianej rozrywki na wielu poziomach, w wielu lokacjach. W ramach wynagrodzenia dla przyszłych testerów, oprócz doskonałej zabawy, oferujemy egzemplarz gry*!

Komendant: pwd. Weronika Christow

Jestem studentką pedagogiki wczesnej edukacji z językiem angielskim. Moją pasją jest podróżowanie po świecie i poznawanie nowych ludzi, Uwielbiam czytać książki fantasy oraz spędzać czas na tworzeniu nowych wspomnień do kolekcji.

Gdy zechcesz spakować plecak, zamarzą Ci się zadania wymagające wysiłku, zainteresują Cię obszary powiatu Puckiego i będziesz chciał przejść trasę z plecakiem  i swoimi kompanami, pokonać trudy i kilometry, to w takim razie jest to trasa dla Ciebie. Z nami przeżyjesz niezapomnianą przygodę, zweryfikujesz swoje umiejętności, przełamiesz wewnętrzne bariery, a przede wszystkim będziesz się świetnie bawić.

Start Puck w godzinach 16-18( dokładne informacje zostaną wysłane do patroli po wszystkich zgłoszeniach) , max 120 osób, patrole 5-7 osobowe ( wraz z Opiekunem ), trasa z elementami specjalności.

Komendant: phm Jakub Juszczak
Od ponad 15 lat należę do Hufca Lębork, lecz moje ostatnie lata ukierunkowane były na pracę w HBO „Nasiczne” w Bieszczadach, oraz Kręgu Instruktorskim „Wyraj” z Hufca Gdynia. Praca na bazie to przede wszystkim miłość do gór, ale również zamiłowanie do pracy kwatermistrzowskiej. Uwielbiam uprawiać sporty w różnych formach, najlepiej odnajduję się na wszelkich imprezach na orientację. Zawodowo związany ze służbą wojskową, a dokładniej z lotnictwem.

Czy lubisz morze? Baśnie i legendy? Zawsze chciałeś poznać tajniki żeglarstwa? Może masz w sobie duszę podróżnika? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś tak to zapraszamy do niezwykłej przygody na Trasie Zuchowej Rajdu Rodło w Gdyni!

Komendant: pwd. Paweł Meller
Jestem uczniem liceum w którym uczęszczam do klasy humanistycznej. Uwielbiam podróże, te małe, ale głównie te duże. 😀  Bardzo lubię angażować się społecznie, m. in. jestem wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady w moim powiecie. W wakacje roku 2019 spełnię swoje dwa największe marzenia i to w jednym momencie! Po pierwsze polecę do USA, a po drugie wezmę udział w WSJ 2019.

Garstka informacji ogólnych

Zgłoszeń możecie dokonać przez ANKIETĘ

Dodatkowa składka członkowska zadaniowa za udział w Zlocie w Chorągwi Gdańskiej ZHP została ustalona w kwocie 5 zł  dla każdego z Gdańskiej Chorągwi ZHP (z wyłączeniem tras specjalnych)

W ramach DSCZ zapewniamy zakwaterowanie, obiad w sobotę i niedzielę oraz materiały programowe.

Wpłaty na XXXIV Rajd Rodło proszę dokonywać na poniższy numer rachunku bankowego Chorągwi:

97 1240 5400 1111 0010 6445 1162
ZHP Chorągiew Gdańska
80-823 Gdańsk
ul. Za Murami 2-10

tytułem: DSCZ Rodło 2018 [nazwa ekipy i ilość osób]

Do Gdyni trasy zjeżdżają we własnym zakresie.

Ramowy plan Rajdu

od 15:00 – Programy poszczególnych Tras

do 15:00 – Programy poszczególnych Tras

—————————

15:00 – obiad w Miasteczku na Polance Redłowskiej

16:00 – oficjalne otwarcie Miasteczka

16:00 – 21:00 – wspólna zabawa w Miasteczku / Turniej Komend Hufców

Niedziela

10:00 – zbiórka w parku pod Urzędem Miejskim róg ul. Świętojańskiej i Al. Piłsudskiego

10:00 – 11:00 – przemarsz w kolumnie ze sztandarami na Polankę Redłowską

11-00 – 12:00 – uroczysty apel na Polance Redłowskiej

12:00 – 13:00 – obiad i zakończenie Rajdu

W warunkach turystycznych na terenie gdyńskich szkół.

Śniadania i kolacje we własnym zakresie. Obiad w sobotę dla wszystkich w ramach wpisowego, w niedzielę dla ekip, które w ankiecie zgłoszeniowej wyraziły taką potrzebę. W miarę możliwości będziemy starali się uwzględnić dietę wegetariańską.

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej