preloder

XXXIV Rajd Rodło Gdynia 25-27.05.2018 r.

Kategorie:
Data publikacji:

Chorągiew Gdańska już po raz XXXIV spotka się na swoim święcie jakim jest Harcerski Rajd Rodło. Gospodarzem tego rocznej edycji jest miasto z morza i marzeń, nieodgadnionych tajemnic i legend. W jedynym mieście, które odwiedził założyciel scoutingu Generał Robert Baden-Powell. W mieście, które jest gospodarzem największego wydarzenia filmowego w Polsce.  Miasto, które powstało po odzyskaniu przez Polskę niepodległości – symbol odrodzonej Polski najlepsze miejsce na spotkanie w roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz Roku Harcerstwa.

 

 

XXXIV Edycja Rajdu Rodło to trasy metodyczne i tematyczne, m.in. turystyczna, historyczna, krajoznawcza, kajakowo-rowerową, testującą innowacyjną grę, artystyczną i rodzinna. Tradycyjnie ważną częścią Rajdu będzie ogólnopolska trasa seniorów. Po raz pierwszy w ramach Rajdu odbędzie się Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku Chorągwi Gdańskiej!
Po rajdowych zmaganiach spotkamy się na Polance Redłowskiej w Gdyni, aby razem uczestniczyć w Święcie Chorągwi, w tym m.in. w Turnieju Komend Hufców. Liczne atrakcje koncerty potrwają aż do późnego wieczora. W niedzielę spotkamy się wszyscy na wspólnym apelu Chorągwi Gdańskiej.

Celem Rajdu jest propagowanie turystyki pieszej, rowerowej, wodnej, samochodowej oraz walorów turystyczno-krajoznawczych województwa pomorskiego, rozwijanie zainteresowań i propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia, propagowanie zdobywania Chorągwianej Odznaki Rodło, propagowanie zdobywania Harcerskiej Odznaki Turystyczno-Krajoznawczej oraz odznak turystyki kwalifikowanej PTTK, np. Odznaki Turystyki Pieszej OTP, Kolarskiej Odznaki Turystycznej KOT, Turystycznej Odznaki Kajakowej TOK, Żeglarskiej Odznaki Turystycznej ŻOT itp. Oczywiście przede wszystkim Rajd Rodło ma dać możliwość wykazania się harcerzom oraz wypełnić ten weekendowy czas niezapomnianą przygodą, nowymi przyjaźniami i energetyczną zabawą.
Nikogo nie może zabraknąć na tym wydarzeniu! To co widzimy się na #rodlo18
Zgłoś swój patrol już dziś bo teraz jest najlepszy czas na działanie! Link do zgłoszeń poniżej.
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx…
więcej informacji na 
 
Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
phm. Adrian Łukaszewski
Szef Referatu Nieprzetartego Szlaku
Chorągwi Gdańskiej

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Betlejemskie Światło Pokoju już w Polsce

Zapytanie ofertowe nr 10/0052/2018 w trybie zasady konkurencyjności – zakwaterowanie i wyżywienie – numer projektu RPPM.06.02.02-22-0052/17

Mamy już 60 lat!

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl