preloder

Ziemia z Westerplatte na Podhalu

W piątek na Westerplatte, dzięki uprzejmości Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej na Westerplatte – Instruktorzy Hufca ZHP Gdańsk-Portowa im. Obrońców Westerplatte przygotowali a następnie przekazali symboliczną część ziemi z Westerplatte, z pobliża Wartowni nr IV i placówki „Elektrownia” – harcerzom z Hufca Podhalańskiego.

Dziś urna z tą ziemią została, w trakcie uroczystości odzyskania niepodległości, wmurowana w Miejscu Pamięci Narodowej przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Tak oto, dzięki harcerzom z dwóch końców Polski, ziemia z Westerplatte od dziś znajduje się także na Podhalu.

Z harcerskim pozdrowieniem,
hm. Artur Lemański
Komendant
Bałtyckiego Hufca ZHP Gdańsk-Portowa

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.