Zjazd ZHP rozpoczęty!

W Warszawie w Centrum Konferencyjnym MON rozpoczął się pierwszy dzień 37. Zjazdu Nadzwyczajnego ZHP. W sali obrad zasiedli delegaci z siedemnastu chorągwi ZHP, członkowie Głównej Kwatery, Przewodniczący ZHP oraz zaproszeni goście.

Delegatami Chorągwi Gdańskiej są: hm. Hanna Piotrowska, phm. Alina Cyrzon, hm. Zenobia Glac-Ściebura, hm. Wiesław Laskowski, hm. Dorota Łoś, phm. Sylwia Portjanko, hm. Grzegorz Stachyra, hm. Beata Szymańska oraz wybrana do składu prezydium Zjazdu phm. Joanna Brzezicka (w galerii zostały umieszczone zdjęcia ze Zjazdu z delegatami Chorągwi Gdańskiej).

W komunikacie służb prasowych czytamy: Zjazd Nadzwyczajny zwołany jest w połowie kadencji władz ZHP po to aby zająć się wyzwaniami stojącymi przed organizacją. Przedmiotem obrad będzie nowa strategia rozwoju organizacji, która ukierunkowana jest na wspieranie drużynowych – lokalnych liderów wolontariatu. To od ich pracy zależy kondycja i wizerunek całej organizacji. Delegaci przyjmą również główne kierunki działań programowych na najbliższe lata, które są zbieżne z potrzebami rozwojowymi współczesnej młodzieży. Zjazd zajmie się również koniecznymi zmianami w Statucie.

37. Zjazd Nadzwyczajny ZHP będzie obradował w dniach 2-4 grudnia 2011 r. Jego wydarzenia można śledzić na bieżąco na stronie zjazd.zhp.pl. Służby prasowe umożliwiły na zjazdowej stronie śledzenie bezpośredniej transmisji telewizyjnej i radiowej.

phm. Janosz Józefczyk

Szef Wydziału Promocji i Informacji Chorągwi Gdańskiej ZHP