preloder

Zmarł ks. Stanisław Bogdanowicz

Kategorie:
Data publikacji:

W piątek 20. października 2017 r. zmarł ks. Stanisław Bogdanowicz. Gospodarz Bazyliki Mariackiej w Gdańsku, infułat papieski. Wielki przyjaciel harcerzy, za co został uhonorowany Laską Skautową i Złotym Krzyżem za Zasługi dla ZHP. W swojej posłudze w szczególności niósł wsparcie harcerkom i harcerzom z Hufca Gdańsk-Śródmieście. Niech spoczywa w pokoju.

Data i miejsce pogrzebu pojawią się niebawem.

Stanisław Bogdanowicz (ur. 6 listopada 1939 w Żwiryni, zm. 20 października 2017[1][2]) – polski duchowny katolicki, infułat archidiecezji gdańskiej, kanonik gremialny gdańskiej kapituły metropolitalnej, sędzia Trybunału Metropolitalnego, diecezjalny duszpasterz rzemieślników i kombatantów, konsultor diecezjalny i egzaminator synodalny oraz w latach 2008–2017 wikariusz generalny Archidiecezji gdańskiej. Źródło

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Zgłoszenia na LII Spartakiadę

Ekologia pod żaglami – bezpłatne zajęcia

Wyspa na ludowo

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl