Harcówka „U Stryja” Hufca Gdańsk-Portowa

Kategorie:
Data publikacji:

Z początkiem marca Hufiec ZHP Gdańsk-Portowa otrzymał na użytek nowe pomieszczenie z zasobów Gminy Miasta Gdańska, wtedy też rozpoczął się remont w nowej przestrzeni – Harcówce „U Stryja”. W ramach prac remontowych zostały przeprowadzone zajęcia stolarskie, a w planach są między innymi warsztaty z tapicerowania. Działania warsztatowe realizowane w ramach projektu „Na tropie dorosłości”

14 maja odbyło się oficjalne otwarcie harcówki. Wiele miesięcy pracy, niezliczonych godzin wspólnego działania zaowocowało nowym, jasnym i ciepłym miejscem na mapie harcerskiego Gdańska. Wstęgę przecięła Druhna Komendantka Hufca, hm. Magdalena Sonnenfeld, oraz przedstawicielka Komendy Chorągiew Gdańska ZHP – hm. Katarzyna Musyt-Łanowska.

W wydarzeniu wziął także udział przyjaciel hufca, pan Mateuszem Jasikiem z Wartownia nr 1 na Westerplatte – Muzeum Gdańska. Na stole obok tortu zagościło własnoręcznie przygotowane sushi wykonane podczas warsztatów kuchni japońskiej – bo nic tak nie łączy jak wspólne gotowanie i jedzenie.

zczególne podziękowania i brawa należą się:
Panu Mirosławowi Bagnuskiemu
Panu Krzysztofowi Pojmaj
Druhowi Mateuszowi Lipigórskiemu
Druhowi Kacprowi Bagnuckiemu
Druhnie Adriannie Nowopolskiej
Druhnie Julii Bagnuckiej
Druhnie Wanessie Kalkowskiej
Karolowi Zakrzewskiemu
Filipowi Maćkowiakowi
Justynie Stanieckiej
Antoninie Wilkowskiej (autorce logo ❤)
Natalii Krawczyk
Julii Narloch
Martynie Piekarskiej
Kamili Wojtaś.

Dziękujemy również Gminie Miasta Gdańska za współfinansowane wydarzenia i warsztatów w ramach dotacji „Na tropie dorosłości”.

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl