80. rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów

27 września 2019r obchodziliśmy 80. rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów.

Przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej na Targu Rakowym w Gdańsku spotkali się kombatanci wojenni, przedstawiciele władz Gdańska i województwa pomorskiego, oficerowie Wojska Polskiego, Marynarki Wojennej, uczniowie gdańskich szkół i my – harcerze Gdańskiej Chorągwi ZHP.

Jerzy Grzywacz, prezes Okręgu Pomorskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i Oddziału Morskiego Stowarzyszenia Szarych Szeregów, przypomniał historię utworzenia Podziemnego Państwa Polskiego i tamtych wydarzeń.

Większość słów skierowano do młodych tworzących Polskę, by pamiętali o poświęceniu bohaterów roku 1939 i z nową energią tworzyli ten świat.

fot. Adrian Łukaszewski