81. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września harcerze i harcerki Chorągwi Gdańskiej ZHP uczestniczyli obchodach 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

O godzinie 4:45 reprezentacja chorągwi stawiła się na Westerplatte, by pełnić służbę przy Pomniku Obrońców Wybrzeża. O godzinie 9:00 Drużyna Reprezentacyjna Chorągwi Gdańskiej ZHP współorganizowała razem z Miastem Gdańsk uroczystości upamiętniające harcmistrza Jana Ożdżyńskiego, Komendanta Hufca w Wolnym Mieście Gdańsku i prawdopodobnie pierwszą ofiarę II wojny światowej. Reprezentacja chorągwi wzięła także udział w uroczystościach, które miały miejsce o 12:00 pod Pomnikiem Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Podczas obchodów odbyła się uroczysta msza św. w intencji poległych oraz złożenie wieńców.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.