Akcja „Pamiętamy 2020” – Hufiec Kartuzy

Rozpoczął się listopad, w którym czas refleksji i zadumy nad naszym życiem pojawia się w naszych głowach ze zwiększonym natężeniem. Miesiąc ten to przede wszystkim symbol pamięci i miłości do bliskich, którzy odeszli. Miesiąc kurczącego się dnia, niknącego światła i niepewności.

Harcerze z naszego hufca wzięli udział w akcji „Pamiętamy”, w której poświęcili czas na pochylenie się nad historią, wspomnieniem osób i wydarzeń, o których nie wolno zapominać. Patrole zuchowe, harcerskie, starszoharcerskie i wędrownicze odwiedziły i uporządkowały miejsca pochówku osób, które kierowały się w życiu ideą braterstwa, zaangażowania społecznego i patriotyzmem.

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci.
Wisława Szymborska

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.