Aktywni w Europejskiej Stolicy Wolontariatu, przyznano nam dwa tytuły

W sobotę, 3 grudnia, w gmachu Stacji Orunia przy ul. Dworcowej, odbyła się gala konkursu „Aktywni w Europejskiej Stolicy Wolontariatu”. Nagrodzono najbardziej aktywnych w tym roku wolontariuszy, którzy wspierali m.in. uchodźców z Ukrainy.

W kategorii „Koordynator/ka Roku” wyróżnienie trafiło do harcmistrzyni Anny Bąk

W kategorii „Organizacja przyjazna wolontariuszom” zwyciężyliśmy my za zaangażowanie się w pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Na terenie Domu Harcerza utworzono Główny Punkt Recepcyjny Wojewody Pomorskiego. Dziennie pomagaliśmy nawet 1 tys. osobom. W sumie przez ten Punkt przeszło blisko 20 tys. uchodźców, którzy mogli liczyć na nasze wsparcie.

Konkurs “Aktywni w Europejskiej Stolicy Wolontariatu” to wyjątkowa i doskonała okazja, aby złożyć podziękowania dla najbardziej aktywnych wolontariuszy, wyróżnić koordynatorów, organizacje pozarządowe, instytucje, grupy czy koła, którzy na co dzień dbają o wolontariuszy, a także docenić ich ciekawe inicjatywy i zaangażowanie. Szczególnie w roku, w którym to Miasto Gdańsk dumnie nosi tytuł Europejskiej Stolicy Wolontariatu 2022!