Aktywny weekend w Hufcu Gdańsk-Portowa

Coś dla duszy, coś dla ciała – Hufiec ZHP Gdańsk-Portowa ma za sobą bardzo aktywny weekend!

W sobotę 23 marca w całym Domu Harcerza można było usłyszeć mniejsze i większe hity muzyki zarówno polskiej, jak i zagranicznej. W Mini Playback Show organizowanym przez druha Piotra Bałabana  zobaczyliśmy interpretację takich utworów jak „Krąg życia” z Króla Lwa w wykonaniu 11 GDH „Wena”, „Baby shark” w wykonaniu 17 GGZ „Wesołe Pajączki” oraz „Dres” w wykonaniu harcerek z 69 GDH „Wilki”.

Miłym przerywnikiem był solowy występ Matyldy z 45 DH „Bukowina”, która zaśpiewała oraz zagrała dla nas piosenkę „Halo”. Największe wrażenie na jury w kategorii „Piosenka polska” wywarła 733 MDH „Panta Rhei” w wykonaniu piosenki z bajki „Zaplątani”. 70 LWDH pozwoliła nam przenieść się w czasie, wykonując utwór „Take on me”. Wykonanie tego numeru zagwarantowało im pierwsze miejsce na podium w kategorii muzyki zagranicznej – atmosfera była iście koncertowa!

Podróże w czasie zagwarantowali nam też chłopcy z 69 GDH „Wilki”, odtwarzając pamiętny koncert Mandaryny w Sopocie z 2005 roku. Całość imprezy odbywała się w miłej, zabawowej atmosferze –organizatorzy zadbali o wszystko w najmniejszych szczegółach.

Natomiast w niedzielę 24 marca na Wyspie Sobieszewskiej odbyła się Wiosenna Akcja sPortowa 2.0, czyli bieg charytatywny, z którego całkowity dochód został przekazany na Hospicjum ks. Dudkiewicza w Gdańsku. Bieg zorganizowała 100 Gdańska Drużyna Wędrownicza „Somnium”.

W wydarzeniu udział wzięli wędrownicy i instruktorzy z naszej chorągwi. Uczestnicy mieli do wyboru dystans 2,5 km lub 5 km. Bieg rozpoczął się od krótkiej rozgrzewki przeprowadzonej przez hm. Magdę Meller. Na krótszej trasie pierwszy na metę dobiegł pwd. Dominik Kowalke z Hufca ZHP Kościerzyna, a na dłuższej pwd. Robert Łastowski z Hufca ZHP Wrzeszcz-Oliwa, ale podczas tego wydarzenia nie współzawodnictwo było najważniejsze, a cel. Łączna suma zebrana z opłat startowych wyniosła 370 zł oraz została w całości przekazana gdańskiemu hospicjum.

Z harcerskim pozdrowieniem,
dh. Martyna Soszyńska,