Betlejemskie Światło Pokoju już w Gdańsku!

Kategorie:
Data publikacji:
Ponad 200 harcerzy i harcerek przywitało na Długim Targu w Gdańsku światło skautowego braterstwa i przyjaźni, które z Betlejem, przez Austrię i Słowację dotarło do Polski. Symbolem betlejemskiego ognia były dwie postacie na szczudłach, które wzbudziły zainteresowanie harcerzy i przechodniów.
 
Podczas uroczystości wręczone zostały wyjątkowe wyróżnienia dla młodych drużynowych będących instruktorami – „Instruktorskie Debiuty Chorągwi Gdańskiej” – nagrodzono druhny i druhów z 6 hufców. Dodatkowo, w czasie poprzedzającej przekazanie BŚP wigilii Chorągwi Gdańskiej, ogłoszono nadanie rangi „Wydarzenie roku”, którą w tym roku zdobyło „Gdyńskie Święto Harcerskie”, a „Instruktorską Osobowością Chorągwi Gdańskej ZHP” została komendantka Hufca ZHP Tczew, hm. Renata Zapart – Kornas. Serdecznie gratulujemy wszystkim docenionym!
 
Na przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju przybyli zaproszeni goście: pan Jarosław Formela – zastępca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej, pani Beata Wolak, zastępczyni Dyrektora Wydziału Rozwoju i Edukacji Pomorskiego Kuratorium Oświaty oraz pani Iwona Tanewska – starszy wizytator Kuratorium Oświaty, a także reprezentanci Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Policji.
 
Harcerze, którzy przyjechali po Światło zaniosą je teraz do swoich miejscowości na terenie woj. pomorskiego i będą czuwać przy nim w dzień i w nocy, do czasu aż przekażą je zaprzyjaźnionym organizacjom, jednostkom samorządowym i instytucjom działającym na ich terenie.
 
By zachęcić harcerzy do pomysłowego przekazywania Światła w swoich lokalnych społecznościach Komenda Chorągwi Gdańskiej ogłosiła konkurs, na środowisko, które przekaże Światło do jak największej ilości miejsc, w jak najbardziej pomysłowy sposób. Do wygrania, uwaga, aż 1 000 zł dla szczęśliwego hufca.
Szczegóły konkursu znajdują się na: http://gdanska.zhp.pl/index.php?main=1&sub=66&item=516.

Instrukotrskie Debiuty Chorągiw Gdańskiej 2013

pwd. Michał Jereczek  – Hufiec Kościerzyna
pwd. Agnieszka Korycka – Hufiec Malbork
pwd. Irena Lubocka- Hufiec Wejherowo
pwd. Magdalena mMeller  – Hufiec Gdańsk-Portowa
pwd. Kamila Misiołek   – Hufiec Sopot pwd. Agnieszce RADOM – Hufiec Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa

pwd. Hanna Serwatka – Gdański Harcerski Krąg Akademicki „Flavio Note”

 
phm. Marta Bednarska
za-ca rzecznika prasowego Chorągwi Gdańskiej ZHP 

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl