Betlejemskie Światło Pokoju już w hufcach!

Kategorie:
Data publikacji:

15 grudnia na Długim Targu w Gdańsku, przy świetle lampek z największej i prawdopodobnie najpiękniejszej choinki w Polsce odbyło się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju harcerzom z hufców Chorągwi Gdańskiej ZHP i społeczeństwu województwa pomorskiego.

Przekazaniu Światła towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd, program artystyczny przygotowany przez szczep Watra z Hufca ZHP Gdańsk Wrzeszcz – Oliwa oraz przemówienia zaproszonych gości. Byli wśród nich m.in Pani Ewa Kamińska – zastępczyni Prezydenta Miasta Gdańska, Pan Andrzej Kowalczys – pełnomocnik Marszałka Województwa Pomorskiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz biskup pomocniczy ks. Ryszard Kasyna.

Betlejemski Ogień rozpalony na środku Długiego Targu ocieplał atmosferę i skupiał wokół siebie harcerzy oraz mieszkańców Gdańska przybyłych na tę uroczystość. Zanieśmy go do naszych domów, niech zagości w nich jedność i pokój, które ono symbolizuje.

18 grudnia delegacja harcerzy ZHP popłynie w rejs Zawiszą Czarnym na wyspę Bornholm, by tam przekazać Betlejemskie Światło Pokoju duńskim harcerzom.

pwd. Marta Bednarska
Z-czyni rzecznika prasowego
Komenda Chorągwi Gdańskiej ZHP

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności

Skarpetki dla Świętego Mikołaja!

Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę nowych skarpetek  dla osób potrzebujących. Skarpetki przekażemy do Stowarzyszenie Opiekuńczo- Resocjalizacyjne „Prometeusz”. Gdyby każda osoba z Chorągwi Gdańskiej przyniosła jedną

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl