Betlejemskie Światło Pokoju w Gdańsku

Kategorie:
Data publikacji:

Uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w naszej Chorągwi odbędzie się 15 grudnia 2011 r. o 17:00 na Długim Targu w Gdańsku (w okolicach pomnika Neptuna). Już dzisiaj zachęcamy redakcje do relacjonowania uroczystości przekazania Światła oraz do zaproszenia harcerzy do udziału w audycjach realizowanych w czasie przedświątecznym.

Harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego przygotowują się obecnie do największej akcji przedświątecznej odbywającej się na terenie całego kraju – Betlejemskiego Światła Pokoju. Wiele środowisk harcerskich od 11 grudnia, aż do Wigilii Bożego Narodzenia będzie brało udział w wyjątkowej sztafecie przekazując płomień rozpalony w Grocie Narodzenia w Betlejem, tak by trafił on wprost do rodzin, szkół, kościołów, urzędów i szpitali.

10 grudnia 2011 roku w Wiedniu odbędzie się uroczystość ekumeniczna wraz z przekazaniem Światła przedstawicielom organizacji skautowych z różnych krajów Europy.
Następnie, 11 grudnia 2011 r. Światło dotrze do Polski. Skauci słowaccy oficjalnie przekażą nam Betlejemski Płomień podczas uroczystości w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem (godz. 10.00). Tego samego dnia Światło dotrze do Krakowa i Częstochowy by stamtąd rozpocząć swoją piękną drogę przez cały kraj.

Więcej informacji o harcerskiej akcji na stronie swiatlo.zhp.pl.


hm. Hanna Piotrowska
Komendantka Chorągwi Gdańskiej ZHP

phm. Karol Gzyl
kierownik Wydziału Promocji GK ZHP

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności

Skarpetki dla Świętego Mikołaja!

Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę nowych skarpetek  dla osób potrzebujących. Skarpetki przekażemy do Stowarzyszenie Opiekuńczo- Resocjalizacyjne „Prometeusz”. Gdyby każda osoba z Chorągwi Gdańskiej przyniosła jedną

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl