Biwak Hufca Rumia

Kategorie:
Data publikacji:

W pierwszy weekend października odbył się Biwak Hufca Rumia rozpoczynający nowy rok harcerski.

Piątkowy wieczór minął na wspólnym pląsaniu i pieczeniu kiełbasek przy ognisku. 

W sobotę Zuchy uczestniczyły w wyprawie po skarb. Musiały narysować własną mapę i odszukać w Wejherowie punkty, gdzie znajdowały się dalsze wskazówki dotyczące drogi do skarbu. Harcerze i harcerze starsi tymczasem wzięli udział w grze terenowej w Parku im. Majkowskiego. Popołudnie upłynęło na zawodach strzeleckich i grach sportowych. 

Wieczorem wszyscy spotkali się przy ognisku zorganizowanym z okazji obchodzonej niedawno 80 Rocznicy powstania Szarych Szeregów. Opowieści o czasach wojny i walkach za ojczyznę snuł zaproszony specjalny gość Pan Eugeniusz Wrochna ps. Jaskółka, żołnierz Armii Krajowej, oficer Marynarki Wojennej, uczestnik walk partyzanckich na Kielecczyźnie. Była to bardzo ciekawa lekcja patriotyzmu dla zgromadzonych wokół ognia harcerzy. 

W niedzielę biwak zakończył się uroczystym apelem.

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl