Biwak instruktorski Hufca Wejherowo

Kategorie:
Data publikacji:

Wspólne doświadczenia, marzenia, szanse i mocne strony. Pod tymi hasłami upłynął kadrze Hufca Wejherowo weekend 5-7 kwietnia w Pucku. Wraz z przedstawicielami Komendy Chorągwi oraz Macierzystej Akademii Kształcenia, wypracowaliśmy kroku po kroku cele na najbliższe cztery lata. Wszak niedługo Zjazd Hufca, a z nim duże zmiany.

Zaczęliśmy od wzajemnego poznania swoich kompetencji, doświadczeń, obowiązków i pasji. W mieszanych grupach wydostawaliśmy się z Escape Roomu i dyskutowaliśmy o harcerstwie. Chwilę później przeszliśmy do bardzo dokładnej analizy sytuacji naszego hufca. W każdym obszarze – kształcenie, program i praca z kadrą, organizacja i finanse – określiliśmy wspólnymi siłami nasze mocne i słabe strony, a także szanse i zagrożenia towarzyszące naszym działaniom. Po obiedzie każdy z uczestników warsztatów mógł podzielić się z pozostałymi swoimi marzeniami dotyczącymi naszego hufca. Na tablicy wylądowało mnóstwo życzeń: od nowego miejsca na zbiórki po helikopter dla HKRu.

Na chwilę przenieśliśmy się też do Ćwierćlandii. W ruch poszła plastelina, bibuła, klej i kolorowe przebrania. Nagle dwudziestka dorosłych ludzi bawiła się niczym zuchy. Okazało się, że pomimo różnych środowisk, w których działamy na co dzień, potrafimy doskonale się dogadywać i wspólnie bawić.

Wieczorem wielu z nas cofnęło się do swoich harcerskich korzeni, rozmawialiśmy bowiem o autorytetach. Każdy wysłuchał serii opowiadań o osobach odważnych, pracowitych, godnych zaufania i tym zaufaniem obdarzających. Miło było usiąść wspólnie przy blasku świec i dźwiękach gitary.

Podsumowaniem naszego spotkania było określenie bardzo konkretnych celów i działań na kolejne cztery lata pracy naszego hufca. Pojawi się nowy program, nowe funkcje, więcej pracy z kadrą i spotkań integracyjnych. Teraz pozostaje nam trzymać kciuki za pomyślną realizację tych zamierzeń i zabrać się z nową energią do pracy.

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
pwd. Małgorzata Woźniak

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności hufców

Start Hufca Starogard Gdański

Hufiec ZHP Starogard Gdański rozpoczął rok harcerski biwakiem w Pelplinie, który odbył się w dniach 11-13.10.2019. Drużyny dzielnie pokonywały różnego rodzaju zadania i rywalizowały o

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl