Biwak z Małym Księciem z okazji Dnia Myśli Braterskiej Hufca ZHP Tczew

Kategorie:
Data publikacji:

23.02  zakończył się biwak z okazji Dnia Myśli Braterskiej Hufca ZHP Tczew. To były 3 dni wspaniałych przygód z Małym Księciem. 

„– Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie!
– A jak to się robi? – spytał Mały Książę.
– Trzeba być bardzo cierpliwym. Na początku siedzisz w pewnej odległości ode mnie, ot tak, na trawie. Będę spoglądać na ciebie kątem oka, a ty nic nie powiesz. Mowa jest źródłem nieporozumień. Lecz każdego dnia będziesz mógł siadać trochę bliżej…” – to właśnie w niedziele członkowie Hufca mieli okazje być maksymalnie blisko siebie, łącząc się oraz puszczając braterską iskierkę, która połączyła prawie 200 osób!!! 

Na biwaku z okazji Dnia Myśli Braterskiej organizowane były trasy przeznaczone dla poszczególnych pionów metodycznych, m.in zuchowa i harcerska. Biwak odbywał się w szkole podstawowej w Lubiszewie. Kadra biwaku zrealizowała program, który rozwinął kompetencje dzieci i młodzieży, a przede wszystkim sprawił każdemu radość!

 

tekst opracowany na podstawie wpisów na fp Hufca ZHP Tczew phm. Roksany Szpary

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności hufców

COVID-19: Służba gdańskich hufców

Hufce ZHP Gdańsk-Śródmieście, Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa i Gdańsk-Portowa połączyły siły i pełnią wspólnie służbę na terenie Gdańska. Wraz z harcerzami z bratniej organizacji szyjemy maseczki dla szpitali.

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl