Chorągiew Gdańska ZHP z nowym programem rozwoju

Kategorie:
Data publikacji:
W Gdańsku zakończył się X Nadzwyczajny Zjazd Chorągwi Gdańskiej ZHP. Jego celem było przyjęcie nowego programu rozwoju na lata 2012-2017.

W pierwszej części zjazdu zostały wręczone odznaczenia i wyróżnienia. Z rąk Pomorskiego Kuratora Oświaty Elżbiety Wasilenko medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymali hm. Anna Deptuła i hm. Arkadiusz Ćwikliński.
 

  
  Laureatki nagrody "Instruktorskie Debiuty". Od lewej: pwd. Karolina Lewandowska, pwd. Wiktoria Guz, pwd. Karolina Kornas, pwd. Aleksandra Knitter
Tytułem „Instruktorskiego debiutu” zostali wyróżnieni pwd. Wiktoria Guz (Hufiec Starogard Gdański), pwd. Łukasz Kawicki (Hufiec Malbork), pwd. Aleksandra Knitter (Hufiec Gdynia), pwd. Karolina Kornas (Hufiec Tczew), pwd. Karolina Lewandowska (Hufiec Wrzeszcz-Oliwa).

W roboczej części zjazdu przedstawiony został projekt programu rozwoju. Następnie delegaci przystąpili do prac w pięciu zespołach. Każdy z nich zajmował się programem pod kątem jednego z kierunków strategicznych: Dobry program drużyny, Prosta dokumentacja, e-zhp, Motywowanie i promowanie kadry, Lepszy stan i czytelność finansów, Przyjazna struktura.

Efektem prac zjazdu jest przyjęty przez delegatów nowy Program Rozwoju Chorągwi Gdańskiej ZHP na lata 2012-2017. Dokument ten sytuuje drużynowego w centrum zainteresowania organizacji. Ma prowadzić do doskonalenia programu drużyn, uproszczenia dokumentacji, motywowania kadry i  poprawienia sytuacji finansowej jednostek organizacyjnych naszej wspólnoty hufców.

Nowy program bazuje na Strategii rozwoju ZHP na lata 2012-2017. Wyznacza kierunki strategiczne tożsame z kierunkami opisanymi w strategii związkowej z uwzględnieniem charakterystyki, potrzeb i wyzwań, jakie staną przed Chorągwią Gdańską ZHP w nadchodzących latach.

phm. Janosz Józefczyk
Komenda Chorągwi Gdańskiej ZHP

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl