Chorągwiany zespół poprowadził „Warsztaty pełne nadziei” w Hufcu Gdynia

W ostatnią niedzielę Zespół ds. etyki środowiskowej „Nadzieja” Chorągwi Gdańskiej poprowadził „Warsztaty pełne nadziei” dla kadry Hufca ZHP Gdynia.

Warsztaty dla kadry hufca odbywają się w ramach zdobywania odznaki „Tu jest nadzieja”. To okazja dla członków kadry hufca, by zgłębić wiele istotnych kwestii środowiskowych, dowiedzieć gdzie szukać inspiracji i rozwiązań.

Szkolenie składa się z kilku modułów:

• Cele Zrównoważonego Rozwoju,
  • propozycje programowe związane z CZR i nie tylko,
  • zmiany klimatyczne,
  • program „Leave No Trace”,
  • Polityka Środowiskowa ZHP i ruch „less waste”,
  • odpowiedzialna konsumpcja i wyżywienie.

Sporo jak na jeden dzień, prawda? Dlatego oprócz potężnej dawki wiedzy uczestnicy otrzymują także masę energii, inspiracji i rozwiązań obecnych problemów, tak by działać w harcerstwie etycznie na miarę swoich możliwości.

Zajrzycie do galerii, by zobaczyć co ciekawego udało nam się zrobić! Nie zmuszamy do wyboru „wszystko albo nic!” – każde nasze i Wasze „coś” jest ważne, ma znaczenie i jesteśmy za nie wdzięczni!

DZIĘKUJEMY za czas, energię do działania, otwarte umysły, aktywny udział i zaufanie wszystkim uczestnikom z hufca Gdynia, chętnie do Was wrócimy!

Z harcerskim pozdrowieniem,
Zespół ds. etyki środowiskowej
Chorągwi Gdańskiej ZHP

Działanie dofinansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.