Deklaracja dostępności

ZHP Chorągiew Gdańska zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej gdanska.zhp.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego gdanska.zhp.pl

Data publikacji strony internetowej: 2025.02.03

Data ostatniej dużej aktualizacji: 2025.02.03

Strona internetowa jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Oświadczenie sporządzono dnia 2025.02.03. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez ZHP Chorągiew Gdańską.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością cyfrowej dla osób niepełnosprawnych strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Michał Hinc, adres poczty elektronicznej [email protected]. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 506 174 173. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Dom Harcerza w Gdańsku, ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

Obiekt posiada jedno wejście główne. Dostęp na parter przystosowany jest  dla osób niepełnosprawnych – podjazd dla wózków inwalidzkich. Brak możliwości dostania się osoby niepełnosprawnej na wyższe kondygnacje. Brak dźwigu osobowego. Na parkingu brak wyznaczonych miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych. Toaleta na parterze przystosowana jest dla osób niepełnoprawnych. Na poszczególnych piętrach znajdują się toalety wspólne dla pracowników i interesantów, nie są przystosowane dla osób niepełnoprawnych. W budynku nie ma urządzenia dźwiękowego naprowadzającego osoby niewidome. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Sala kinowa posiada dodatkowe wejście przystosowane dla osób niepełnosprawnych. 

Partnerzy

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn
na rzecz ZHP Chorągwi Gdańskiej

72124054001111001090103068

CZY WIESZ, ŻE...

„Zawisza Czarny” to flagowy statek ZHP . Żaglowiec uratował część załogi żaglowca Marques, który zatonął w gwałtownym szkwale. Po wzięciu rozbitków na pokład Zawisza, pomimo wysokiego stanu morza i bardzo silnego wiatru, pozostał w rejonie wypadku, poszukując ofiar. Na Bermudach żaglowiec i jego załogę witano jak bohaterów….
Przejdź do treści