Dh. Monika Michna nominowana w Plebiscycie „Niezwyczajni”

Kategorie:
Data publikacji:

Harcmistrzyni Monika Michna z Hufca ZHP Starogard Gdański została nominowana do Plebiscytu Niezwyczajni 2018 w kategorii „Harcerski Specjalista”.

Druhna Monika z zawodu jest dietetykiem. W swojej pracy instruktorskiej wykorzystuje wiedzę zawodową, by nauczyć harcerzy dobrych nawyków żywieniowych. Zawsze znajdzie sposób na to, aby w działaniach kształceniowych na poziomie hufca i chorągwi przekazać chociaż podstawowe zasady zdrowego trybu życia. Druhna Monika ucząc własnym przykładem dba, aby na spotkaniach i wyjazdach kadry hufca zawsze były zdrowe przekąski i odpowiednio zbilansowane posiłki. W efekcie wszystkie drużyny w hufcu zaczęły dbać o zdrowe żywienie podczas zbiórek czy biwaków. Zamiast ciastek i cukierków, w przerwach pomiędzy zajęciami, dzieci jedzą owoce, warzywa i bakalie. Druhna Monika dba również o to, aby menu serwowane w kuchni obozowej było różnorodne, pełnowartościowe i atrakcyjne, co spotyka się z zadowoleniem zarówno harcerzy jak i kadr obozów. Ogromną motywację daje też Monice poparcie rodziców, którzy widzą zmiany w nawykach żywieniowych swoich dzieci po powrocie z obozów.

Zachęcamy do oddania głosu na druhnę Monikę! Można to zrobić do 17 lutego na stronie: www.zhp.pl/niezwyczajni

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności Chorągwi

Gdańska miłuje przyrodę!

Chorągiew Gdańska razem z nowopowstałym Zespołem ds. Etyki Środowiskowej ogłasza konkurs pod tytułem „Gdańska miłuje przyrodę” czyli wielki #TrashTagChallange! 🌱Wyzwanie to polega na posprzątaniu zabrudzonego

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl