Dobro wspólne – lepsza jakość

Kategorie:
Data publikacji:

Związek Harcerstwa Polskiego wspiera VI Pomorski Kongres Obywatleski "Dobro wspólne – lepsza jakość", który odbędzie się 11 maja na Politechnice Gdańskiej. Prelegentką na sesji "Kształtowanie postaw w sprzyjających myśleniu i działaniu w imię dobra wspólnego" będzie komendantka Hufiec ZHP Gdańsk-Śródmieście im. Alfa Liczmańskiego – hm. Zenobia Glac-Ściebura. Nie może Was tam zabraknąć!

Celem tegorocznego Kongresu będzie debata obywatelska wokół idei dobra wspólnego w różnych obszarach życia społeczno-gospodarczego. Zajmiemy się 
odpowiedzią na pytanie, jak dla dobra wspólnego kształtować nasze miasta, relacje między Trójmiastem a regionem, rozwijać pomorską edukację, sport i energetykę. Poszukiwać będziemy odpowiedzi na pytanie – czym jest dobro wspólne, jakie ma znaczenie dla jakości naszego życia i jak je budować? 

W tym roku wśród mówców Kongresu znajdą się m.in. prof. Dariusz Rosati, Poseł na Sejm RP, Minister Spraw Zagranicznych w latach 1995–1997, Członek
Rady Polityki Pieniężnej w latach 1998–2004, Waldemar Pawlak, były Premier RP, były Wicepremier i Minister Gospodarki, Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego, Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska, Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni, dr Mirosław Gronicki, były Minister Finansów, Mirosław Bieliński, Prezes Zarządu Energa SA, Paweł Olechnowicz, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Grupy LOTOS SA, Natalia Partyka, Mistrzyni paraolimpijska.

Po sesji otwierającej, czyli o godz. 11.45 zapraszamy wszystkich do wykonania pamiątkowego zdjęcia przed wejściem do Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej. Zdjęcie to zostanie opublikowane w poniedziałek na łamach „Dziennika Bałtyckiego”.

W tym roku – po raz drugi – organizujemy w ramach Kongresu Pomorskie Forum Organizacji Społecznych. Ok. 30 organizacji – skupionych na Dziedzińcu Fahrenheita – zaprezentuje swoją działalność i przykłady dobrych praktyk na Pomorzu. Będzie tam również przygotowana kawa i poczęstunek.

Wstęp jak zwykle wolny! Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Program VI Pomorskiego Kongresu Obywatelskiego "Dobro wspólne, lepsza jakość". 

phm. Marta Bednarska
za-ca rzecznika prasowego Chorągwi Gdańskiej ZHP

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności hufców

Start Hufca Starogard Gdański

Hufiec ZHP Starogard Gdański rozpoczął rok harcerski biwakiem w Pelplinie, który odbył się w dniach 11-13.10.2019. Drużyny dzielnie pokonywały różnego rodzaju zadania i rywalizowały o

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl