Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021–2027

6.10 Sąsiedzka Przestrzeń Kultury w Starogardzie Gdańskim

Celem projektu jest budowanie spójności społecznej i więzi społecznych, inspiracja do twórczości oraz rozwijanie zdolności do samokształcenia przez wzmocnienie roli kultury w Starogardzie Gdańskim.

5.21 Organizacja obywatelska KURS NA ROZWÓJ

Celem projektu jest rozwój organizacji obywatelskiej – czyli osób uczestniczących w projekcie przez rozwój zasobów kadr, wypracowanie długofalowych planów, podniesienie efektywności działań, zwiększenie liczby osób zaangażowanych, nawiązanie współpracy międzynarodowej i wdrożenie nowych rozwiązań.

5.06 Zmiana drogą do sukcesu

Celem działania jest adaptacja miejsc pracy do potrzeb różnych grup pracowników, w szczególności kobiet i osób starszych. Wdrożenie nowoczesnego systemu zarządzania nastawionego na zieloną gospodarkę. Poprawa warunków pracy. Wprowadzenie elastycznych form zatrudnienia. Utworzenie 6 zdalnych stanowisk pracy.

5.17 Aktywni mieszkańcy Gminy Wicko – usługi społeczne dla mieszkańców obszaru Strefy Przybrzeżnej

Celem projektu jest zwiększenie równego i szybkiego dostępu do dobrej jakości, trwałych, przystępnych cenowo usług wsparcia dziecka, rodziny i osób starszych znajdujących się w niekorzystnej sytuacji ze względu na status materialny, zdrowie psychiczne, niepełnosprawność, sytuację rodzinną z gminy Wicko.

5.17 Stacja Miastko – rozwój usług społecznych wsparcia rodziny

Celem projektu jest zwiększenie równego i szybkiego dostępu do dobrej jakości, trwałych, przystępnych cenowo usług wsparcia dziecka i rodziny z gminy Miastko.

Zakończone projekty
EFS - Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Zakończone EFS 2014-2020:
6.02 Malbork na + – działania społeczne

 

Zakończone EFS 2014-2020:
6.02 Stacja Starogard Gdański, Wejherowo – usługi społeczne wsparcia rodziny

W ramach realizacji projektu zostało utworzonych 39 miejsc świadczących usługi społeczne w interesie ogólnym, w tym wsparcia dziecka i rodziny oraz opiekuńcze i asystenckie dla seniorów, w tym osób niepełnosprawnych, zamieszkałych lub uczących się na obszarze powiatu starogardzkiego i powiatu wejherowskiego

Zakończone EFS 2014-2020:
6.02 Stacja Lębork, Kościerzyna, Kwidzyn, Miastko, Słupsk, Gdańsk – usługi społeczne wsparcia rodziny

W ramach zakończonego Projektu został wzmocniony system wsparcia rodziny poprzez zapewnienie zdeinstytucjonalizowanych usług społecznych w powołanych Placówkach Wsparcia Dziennego – Stacja Lębork, Kościerzyna, Kwidzyn, Miastko, Słupsk, Gdańsk, zarówno dzieciom, rodzicom, jak i całym rodzinom, seniorom.

Zakończone EFS 2014-2020:
6.02 Stacja Gdynia, Sztum – rozwój usług społecznych wsparcia rodziny

W ramach zakończonego 30 czerwca 2023 roku ZHP Chorągiew Gdańska utworzyła 2 placówki wsparcia dziennego w formie podwórkowej dla dzieci i młodzieży, w tym osób niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie powiatu Gdynia i powiatu sztumskiego.

Zakończone EFS 2014-2020:
6.02 Społeczne Centrum Wsparcia Rodziny

Projekt był skierowany do mieszkańców obszaru rewitalizowanego (wg Uchwały nr XXV/230/2016) w Starogardzie Gdańskim. Grupę docelową stanowiło ponad 150 os, w tym dzieci, młodzież oraz dorośli zagrożeni ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

Zakończone EFS 2014-2020:
6.02 W rodzinie siła – rozwój usług społecznych na obszarze Miasta Malbork i gmin sąsiednich

W ramach projektu utworzone zostały 2 placówki wsparcia dziennego w formie podwórkowej dla 135 dzieci i młodzieży, w tym osób niepełnosprawnych.

Zakończone EFS 2014-2020:
6.02 Rodzina to podstawa – rozwój usług społecznych wsparcia rodziny w powiecie kwidzyńskim

Projekt został zakończony w dniu 31 października 2020 roku. Placówka Wsparcia Dziennego w formie pracy podwórkowej w Kwidzynie, będzie funkcjonowała nadal. Utworzono w programie 30 miejsc świadczenia usług wspierania rodziny i pieczy zastępczej, istniejących po zakończeniu projektu.

Partnerzy

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn
na rzecz ZHP Chorągwi Gdańskiej

72124054001111001090103068

CZY WIESZ, ŻE...

Drużynowi ZHP przepracowują społecznie łącznie 8 mln godzin w ciągu roku. Jeżeli przeliczyć to na złotówki, wartość pracy wolontariackiej wyniosłaby 136 mln zł.
Przejdź do treści