Nie bądź obojętny – szkolenia dla instruktorów ZHP Chorągwi Gdańskiej

W szkoleniu weźmie udział 15 kobiet i mężczyzn w wieku 18–65 lat, w rekrutacji 25 osób, a certyfikat uzyska minimum 12 uczestników i uczestniczek.  

Program szkolenia zawiera warsztaty i wykłady. W zakres merytoryczny szkolenia wchodzą najistotniejsze zagadnienia związane z pierwszą pomocą psychologiczną w sytuacjach kryzysowych, uwzględniające nowe metody i nurty pracy profilaktycznej z młodzieżą z uwzględnieniem kryzysami zdrowia psychologicznego w grupie dzieci i młodzieży.  

Poprzez realizację szkoleń „Nie bądź obojętny” zamierzamy umożliwić uczestnikom i uczestniczkom nabycie umiejętności świadomej pracy z podopiecznym w sytuacji kryzysowej.  

Celem jest prowadzenie działań edukacyjnych i szkoleniowych dotyczących wczesnego rozpoznawania zagrożenia używania środków odurzających, substancji psychotropowych, środków zastępczych, NSP oraz umiejętności podejmowania interwencji profilaktycznych.  

Szkolenia maja przygotować instruktorów do właściwego reagowania na sytuacje kryzysowe u dzieci i młodzieży, niedopuszczenie do sięgania po substancje psychoaktywne przez nich.  

Piętnastu osobom realizującym działania Metodą Harcerską, chcemy umożliwić zapoznanie się ze specyfiką pracy profilaktycznej z grupą, w oraz rozwoju własnych umiejętności interpersonalnych przydatnych do pracy profilaktycznej i reagowania w sytuacjach kryzysowych.  

Zadanie zaplanowane 09.03.2025–31.12.2025  

Obrazek przedstawia logo Miasta Gdańska.
Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasta Gdańska.

Partnerzy

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn
na rzecz ZHP Chorągwi Gdańskiej

72124054001111001090103068

CZY WIESZ, ŻE...

„Zawisza Czarny” to flagowy statek ZHP . Żaglowiec uratował część załogi żaglowca Marques, który zatonął w gwałtownym szkwale. Po wzięciu rozbitków na pokład Zawisza, pomimo wysokiego stanu morza i bardzo silnego wiatru, pozostał w rejonie wypadku, poszukując ofiar. Na Bermudach żaglowiec i jego załogę witano jak bohaterów….
Przejdź do treści