Dzień Myśli Braterskiej w Hufcu ZHP Starogard Gdański

22 lutego w Starogardzkim Hufcu świętowano urodziny założyciela skautingu Roberta Baden – Powella. Dzień ten na całym świecie celebrowany jest jako Dzień Myśli Braterskiej.

Zuchy, harcerze i harcerze starsi mogli wziąć udział w grach terenowych przygotowanych przez kadrę hufca, a także w apelu, na którym drużynowi poszczególnych jednostek zameldowali swoją gotowość do działania.

Podczas apelu wręczono drużynowym podziękowania za ich codzienną pracę a także małe upominki.

To dzięki parze Naczelnych Skautów, młodzież i dorośli skupieni wokół ruchów skautowych, od ponad stu lat szerzą ideę braterstwa i wpierają się w zdobywaniu nowych umiejętności.

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej, wszystkim harcerkom i harcerzom życzymy wielu wspaniałych przygód, wyjątkowych ludzi wokół siebie i ciągłej chęci do rozwoju siebie i swoich umiejętności.

Fot. Maksym Domkowski