Finał projektu „Małe Miasto Lębork”

Kategorie:
Data publikacji:

Pod koniec wakacji zakończył się jeden z największych projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z terenu miasta Lębork. Projekt został zorganizowany przez Hufiec ZHP Lębork przy współpracy z Urzędem Miejskim w Lęborku. „Małe Miasto Lębork” zostało dofinansowane ze środków Fundacji BGK na kwotę 181 450, 00 zł.

„Małe Miasto” to program edukacyjny skierowany do 120 dzieci w wieku 8 -12 lat. Przez 5 dni dzieci miały możliwość wcielenia się w rolę dorosłych: pracowały, zarabiały, oszczędzały, i wydawały pieniądze. Poprzez zabawę i działanie, dzieci poznały wartość pieniądza, nauczyły się zarządzania własnym budżetem, a także tego jak funkcjonuje gospodarka. Za wykonaną pracę dzieci otrzymały wynagrodzenie w specjalnej walucie. Swoja wypłatę mogły pomnożyć w Banku, a następnie wydać na zabawki w Sklepie Marzeń.

Bardzo dziękujemy sponsorom i przedsiębiorcom, którzy zaangażowali się w projekt!

 • Komenda Powiatowa Policji w Lęborku
 • Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku
 • Ochotnicza Służba Ratownicza w Lęborku
 • MEYN Polska
 • PROFARM Sp. z o. o. Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutyczno – Kosmetycznej
 • Piekarnia – Ciastkarnia Eugeniusz Głodowski
 • Akademia Piłkarska „DIEGO”
 • Nadleśnictwo w Cewicach
 • Kwiaciarnia „Azalia” Aleksandra Pilarska
 • Salon Fryzjerski „Pola” Aleksandra Chmiel
 • Muzeum w Lęborku
 • „Manufaktura – miejsce spotkań twórczych” Agata Dorywalska, Krzysztof Dorywalski
 • ART Akademia Rozwoju Twórczego Julia Świątek
 • 1 Lęborski Batalion Zmechanizowany im. gen. Jerzego Jastrzębskiego
 • Konrad Chmiel
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku
 • Alior Bank Lębork
 • WIFOT Lębork
 • Urząd Miejski w Lęborku
 • Pracownia Kulinarna „Cuda Wianki”
 • Lęborskie Centrum Kultury „Fregata”
 • Grupa Sportex

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.

Najnowsze wpisy

Aktualności

Warsztaty dla opiekunów prób

Warsztaty dla opiekunów prób podharcmistrzowskich i harcmistrzowskich! Komisja Stopni Instruktorskich Chorągwi Gdańskiej ZHP zaprasza na warsztaty dla opiekunów prób podharcmistrzowskich i harcmistrzowskich, które odbędą się

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl