Gra miejska „Urodziny Niepodległej”

Kategorie:
Data publikacji:

11 listopada w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się gra miejska „Urodziny Niepodległej” przygotowana przez 11 Nowodworską Drużynę Harcerską „Płomienie” oraz 2 Nowodworską Gromadę Zuchową „Wilczęta” przy wsparciu Stowarzyszenia Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego Klubu Nowodworskiego i Żuławskiego Parku Historycznego.

W grze miejskiej wzięło udział 10 patroli, od jednoosobowych do 9-ososbowych, w przedziale wiekowym od 4 do 70 lat. Zadaniem patroli było przygotować przyjęcie urodzinowe dla Niepodległej, które oczywiście się udało! Uczestnicy zmierzyli się z różnymi zadaniami, sprawdzili swoje wszystkie zmysły oraz wiedzę na temat największych osiągnięć Polaków w dziedzinie sztuki, sportu i nauki. W nagrodę za wykonane zadania otrzymywali świeczki na tort, balony w barwach narodowych a także punkty, dzięki którym organizatorzy mogli wyłonić zwycięzców.

Okazało się jednak, że wszystkie patrole osiągnęły wysokie wyniki i zasłużyły na wspaniałe nagrody. Ich fundatorami byli: Gmina Nowy Dwór Gdański, pub Graciarnia, sklep Eldom oraz Bobas. Na koniec wspólnie odśpiewaliśmy „Sto lat” dla Polski i zjedliśmy tort.

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
pwd. Agata Szewczyk HO
Drużynowa 3 GGZ
„Kubuś Puchatek”

fot.  Joanny Gieniusz

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl