Harcerska Akcja Letnia Hufca Starogard Gdański

Kategorie:
Data publikacji:

Harcerska Akcja Letnia Hufca ZHP Starogard Gdański w tym roku odbywała się w czterech bazach naszej chabrowej Chorągwi. Łącznie wzięło w niej udział około 200 zuchów, harcerzy oraz całej kadry odpowiedzialnej za wypoczynek.

Swoją harcerską przygodę jako pierwsza rozpoczęła 3 Wodna Drużyna Harcerska, która pojechała na obóz żeglarski do HBO Winiec, gdzie pod okiem Pilota Chorągwi Gdańskiej pielęgnowali swoje umiejętności żeglarskie.

Harcerski wypoczynek w HBO Skrzynia, naszym starogardzkim sercu, rozpoczął się od 8 lipca i to właśnie tam pojechało najwięcej jednostek z hufca, by wspólnie zdobywać nowe umiejętności i doświadczenie harcerskie oraz pracować nad swoją samodzielnością. To miejsce zrzeszało w jednym miejscu 130 osób naszej harcerskiej społeczności. Prócz obrzędowych i tematycznych ognisk zuchy wcielały się w rolę Indian, gdzie pod władzą swojego wodza zdobywały sprawności zuchowej. Natomiast harcerze zdobywali wiedzę i umiejętności z technik harcerskich przez całe dwa tygodnie obozowania. Skrzynia tętniła braterstwem do 22 lipca.

Kolonia Zuchowa trzech jednostek, 6, 9 i 12 Gromady Zuchowej przeżywały przygody z Toy Story w HBO Orkusz Hufca Kwidzyn, gdzie przez całe dziesięć dni swojego zuchowego życia pomagały Chudemu w pokonywaniu trudności, które stawiał mu los.

Ostatnim obozem, który odbył się w ramach Harcerskiej Akcji Letniej to wypoczynek w HBO Nasiczne w Bieszczadach. To tu harcerze i harcerze starsi zdobywali szczyty Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz pogłębiali wiedzę i umiejętności zgodnie z książką Roberta Baden Powella „Scouting for Boys”.

Wszyscy wrócili cali i zdrowi oraz z dużą ilością nowej wiedzy harcerskiej,a także kolejnym krokiem do przodu w samodzielności i swoim doświadczeniu. Za to wychowanie bardzo dziękuję całej kadrze wszystkich obozów i kolonii zuchowych podczas tegorocznego HAL w Hufcu Starogard Gdański.

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
phm. Michał Hinc
Komendant Hufca ZHP Starogard Gdański

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności

Skarpetki dla Świętego Mikołaja!

Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę nowych skarpetek  dla osób potrzebujących. Skarpetki przekażemy do Stowarzyszenie Opiekuńczo- Resocjalizacyjne „Prometeusz”. Gdyby każda osoba z Chorągwi Gdańskiej przyniosła jedną

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl