Harcerska Akcja Letnia Hufca Ziemi Słupskiej

Kategorie:
Data publikacji:

W tym roku jednostki Hufca ZHP Ziemi Słupskiej spędzały swoje Harcerskie Akcje Letnie w różnych miejscach.

Dla Szczepu Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych MRÓWA to była wyjątkowa okazja – pierwszy obóz! W dniach 16-30 lipca wyruszyli podbijać Jurę Krakowsko-Częstochowską. Poznajmy ich historię…

Zuchy, harcerze, harcerze starsi i wędrownicy pod okiem czujnej kadry obozowali na Bazie PAJĄK w miejscowości Konopiska pod Częstochową. Historia ich obozu nawiązywała do legendy o królu Łokietku, który ukrywał się w jednej z jaskim koło Ojcowa. Podczas obozu odbyły  się turnieje rycerskie, warsztaty średniowiecznej kuchni, tańców oraz escape room z Łokietkiem. Podczas wycieczek zwiedzono najważniejsze miejsca regionu. Udało się dotrzeć do legendarnej Jaskini Łokietka, zwiedzić kilka zamków ze Szlaku Orlich Gniazd – Ojców, Ogrodzieniec, Mirów, Bobolice, odwiedzić sztolnie w Tarnowskich Górach oraz Częstochowę – tam Muzeum Zapałek oraz Jasną Górę.

Wspólny wyjazd zdecydowanie zintegrował środowisko Szczepu. Pogoda sprzyjała harcerskiej przygodzie. Letni wyjazd pozytywnie wpłynął na uczestników. Nawiązały się nowe przyjaźnie a pożegnalne ognisko obfitowało w wyjątkowe wspomnienia i wzruszające momenty.

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl