Harcerska Akcja Letnia Hufca Ziemi Słupskiej

Kategorie:
Data publikacji:

W tym roku jednostki Hufca ZHP Ziemi Słupskiej spędzały swoje Harcerskie Akcje Letnie w różnych miejscach.

Dla Szczepu Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych MRÓWA to była wyjątkowa okazja – pierwszy obóz! W dniach 16-30 lipca wyruszyli podbijać Jurę Krakowsko-Częstochowską. Poznajmy ich historię…

Zuchy, harcerze, harcerze starsi i wędrownicy pod okiem czujnej kadry obozowali na Bazie PAJĄK w miejscowości Konopiska pod Częstochową. Historia ich obozu nawiązywała do legendy o królu Łokietku, który ukrywał się w jednej z jaskim koło Ojcowa. Podczas obozu odbyły  się turnieje rycerskie, warsztaty średniowiecznej kuchni, tańców oraz escape room z Łokietkiem. Podczas wycieczek zwiedzono najważniejsze miejsca regionu. Udało się dotrzeć do legendarnej Jaskini Łokietka, zwiedzić kilka zamków ze Szlaku Orlich Gniazd – Ojców, Ogrodzieniec, Mirów, Bobolice, odwiedzić sztolnie w Tarnowskich Górach oraz Częstochowę – tam Muzeum Zapałek oraz Jasną Górę.

Wspólny wyjazd zdecydowanie zintegrował środowisko Szczepu. Pogoda sprzyjała harcerskiej przygodzie. Letni wyjazd pozytywnie wpłynął na uczestników. Nawiązały się nowe przyjaźnie a pożegnalne ognisko obfitowało w wyjątkowe wspomnienia i wzruszające momenty.

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl