Harcerska Akcja Zimowa Hufca ZHP Rumia

Kategorie:
Data publikacji:

W dniach od 5 do 11 lutego mieliśmy przyjemność uczestniczyć w niezwykłych wydarzeniach podczas Zimowiska Hufca ZHP Rumia. Tematem przewodnim tegorocznego zimowiska byli „wikingowie”, co sprawiło, że całe wydarzenie było nie tylko zabawne, ale i edukacyjne.

Nasi uczestnicy mieli okazję wcielić się w ludzi północy, poznając ich kulturę, zwyczaje i życie codzienne. Dzięki wielu zajęciom tematycznym mogliśmy zgłębiać tajemnice wikingów, ich historię i znaczenie w kontekście europejskiego dziedzictwa. Odkrywaliśmy wspólnie ich codzienne życie, umiejętności, a także wartości, które do dziś są inspiracją dla wielu.

Jednym z najbardziej ekscytujących elementów zimowiska było zwiedzanie różnych miejsc. Wyruszyliśmy na wycieczki do miejsc takich jak Augustów, Suwałki czy Wigierski Park Narodowy. Nasze zuchy miały okazję odwiedzić plac zabaw w Augustowie, co było dla nich prawdziwą frajdą. Wizyta w aquaparku w Suwałkach dostarczyła nam mnóstwo radości i zabawy, a podróż koleją wąskotorową po Wigierskim Parku Narodowym była wyjątkowym przeżyciem, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Nie mogło też zabraknąć wizyty w Wilczym Szańcu, miejscu związanym z historią II wojny światowej, które stanowi ważną część naszego narodowego dziedzictwa.

Nie zapomnieliśmy również o bezpieczeństwie naszych uczestników. Podczas każdej wycieczki wprowadziliśmy odpowiednie środki bezpieczeństwa, aby zapewnić im spokojne i radosne chwile. Dzięki temu mogliśmy skupić się na czerpaniu przyjemności z wspólnego spędzania czasu i poznawaniu nowych miejsc.

Oprócz licznych atrakcji turystycznych, niezapomnianych wrażeń dostarczyły nam także różnego rodzaju aktywności integracyjne. Wspólne ognisko i świeczowisko to tylko niektóre z przykładów, jak budowaliśmy więzi między uczestnikami z różnych grup wiekowych. Dzięki temu każdy mógł poczuć się częścią wspólnoty, która czerpie radość z wspólnych doświadczeń i przygód.

Podczas zimowiska nie tylko bawiliśmy się doskonale, ale również uczyliśmy się nowych umiejętności i wartości. Wikingowie, których tematem przewodnim było nasze zimowisko, to nie tylko bohaterowie z legend, ale także ludzie, którzy stawiali czoła trudnościom, rozwijali się i współpracowali ze sobą. Wartości takie jak odwaga, współpraca, czy gotowość do działania w warunkach ekstremalnych były dla nas inspiracją do działania i budowania silnej wspólnoty harcerskiej.

Patrząc w przyszłość, z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Hufiec ZHP Rumia. Mamy nadzieję, że nasze zimowisko było dopiero początkiem niezapomnianych przygód, które będziemy razem przeżywać, rozwijając się i ucząc nie tylko o historii, ale i o samych sobie.


Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!
Komenda Hufca ZHP Rumia

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl