Harcerski Dzień Dziecka na sopockim Molo

Harcerze z  Hufca ZHP Sopot byli organizatorami gier i zabaw podczas festynu z okazji Dnia Dziecka, który odbył się 2 czerwca na Molo w Sopocie. Organizatorem festynu było Kąpielisko Morskie Sopot.

Przygotowania 16 SDH do festynu. Fot. Ewa Kątowska.

Harcerze przygotowali pięć punktów. Za wykonanie zadania na każdym z nich dziecko otrzymywało pieczątkę. Za uzbieranie kompletu pieczątek dzieci otrzymywały nagrody. By je uzyskać trzeba było się wykazać sprawnością, szybkością i zwinnością. Ratowniczki z Inspektoratu Ratowniczego Hufca ZHP Sopot nauczały maluchy, jak postępować w nagłych wypadkach, pozostałe punkty przygotowane były przez 3,14 SDH, 16 SDH, 5 SDH oraz Inspektorat Wodny Hufca ZHP Sopot.

Mimo chłodu, deszczu i wiatru humory nam dopisywały:). Zuchy i harcerze z 313 SDW. Fot. Ewa Kątowska.

phm. Marta Bednarska
Komendantka Hufca ZHP Sopot