Harcerski Rajd Rodło odbędzie się we wrześniu

Kategorie:
Data publikacji:

Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczna Komenda Chorągwi Gdańskiej podjęła decyzję o przesunięciu Harcerskiego Rajdu Rodło z corocznego majowego terminu na 11-13 września 2020 r.

Ta trudna decyzja zapadła ze względu na brak możliwości prowadzenia w obecnej chwili rozmów dotyczących zakwaterowania oraz organizacji imprezy o charakterze masowym jakim byłoby Święto Chorągwi.

Nie tracimy jednak zapału. Zmiana terminu daje nam jeszcze więcej możliwości. To niespotykana dotąd sytuacja, móc spotkać się we wrześniu i wspólnie rozpocząć rok harcerski. Jednocześnie wszyscy dobrze wiemy, że nie ma lepszej okazji, by świętować istnienie naszej wspólnoty działającej już 85 lat, niż Rajd Rodło zwieńczony corocznym Świętem Chorągwi Gdańskiej. W tym roku okrągłych rocznic jest jednak więcej – 50. rocznica nadania chorągwi imienia Bohaterów Ziemi Gdańskiej i jeszcze jedna 50-tka, tym razem poświęcona istnieniu Domu Harcerza i naszej działalności, która toczy się pod jego dachem. Świętujemy także 100-lecie powstania pierwszych drużyn harcerskich w Gdańsku.

By uczcić te daty, zapraszamy na harcerski start chorągwi, którym rozpoczniemy nowy rok harcerski i wspólnie wejdziemy w czas nowych wyzwań i kolejnych działań!

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl