Harcerze drukują przyłbice dla pracowników służb medycznych

Kategorie:
Data publikacji:

Chorągiew Gdańska ZHP zakupiła 13 drukarek 3D i rozpoczęła wielką produkcję przyłbic. To kontynuacja trwającej od początku kwietnia akcji. Aby drukować, potrzebują materiały, na który zbierają środki na internetowej zrzutce. Celem jest 50 tysięcy złotych.

Harcerze zaangażowali się w akcję już na początku kwietnia. Pełnoletni wolontariusze pracowali na tury w holu Domu Harcerza przy dezynfekcji i pakowaniu przyłbic z arkuszy PET, które następnie trafiły do placówek na terenie całego kraju. Dotychczas przyłbice dostarczane były przez grupę Podaruj Przyłbice Szpitalowi oraz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Aby przyspieszyć proces zaopatrywania szpitali, harcerze postanowili zamówić własne drukarki 3D – w tym tygodniu sprzęt został dostarczony i złożony. W sumie pracuje aktualnie 17 maszyn, w tym 4 prywatne. Drukarki ustawione są na druk kilku przyłbic na raz, a wydrukowanie jednej trwa 2-3 godziny. Harcerze znów podzielili swoją pracę na tury i pełnią dyżury przy pilnowaniu pracy sprzętu oraz wymianie materiału do druku, czyli filamentu. Po wydrukowaniu odpowiedniej liczby przyłbic wrócą także do dezynfekcji i pakowania je w paczki.

Środki ochrony osobistej są w tej chwili niezwykle ważne zarówno dla pracowników służby zdrowia, jak osób korzystających z ich pomocy, a potrzeby na terenie samego województwa pomorskiego są ogromne. W celu zebrania środków na zakup filamentu Chorągiew Gdańska ZHP założyła zrzutkę na platformie zrzutka.pl pod hasłem „WYdrukujMY przyłbice!” https://zrzutka.pl/z/wydrukujmy-przylbice. Celem jest zebranie 50 tysięcy złotych, które pozwolą wydrukować ponad 11 tysięcy przyłbic.

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl