Harcerze na Apelu Cieni w Stutthoffie

W minioną sobotę reprezentanci naszej Chorągwi podjęli służbę podczas programu muzycznego STUTTHOF. APEL CIENI – koncertu zespołu Armia organizowanego w ramach obchodów odzyskania niepodległości. To historia o bólu tego miejsca i o nadziei. Nadziei, która niosła ze sobą wiarę w niepodległą i wolną Ojczyznę. W atmosferze październikowego wieczoru zabrzmiały słowa napisane w barakach, wykonane we współczesnej aranżacji muzycznej. Nasi harcerze i harcerki dopilnowali by miejsce tak ważnej pamięci, było bezpieczne dla uczestników jak i organizatorów tego podniosłego wydarzenia.

Bardzo dziękujemy hm. Ewie Deręgowskiej oraz pwd. Beacie Musie za koordynację wyjazdu wolontariuszy na to ważne wydarzenie!

Z harcerskim pozdrowieniem,
hm. Agnieszka Święcicka