Harcerze pokazali pracę ratowników podczas wypadku

Kategorie:
Data publikacji:
Uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Starogardzie byli świadkami wypadku. Przy tej okazji dowiedzieli się, jak należy udzielać pierwszej pomocy, a wszystko w ramach pokazu ratownictwa medycznego zorganizowanego przez harcerzy z Komendy Hufca Starogard Gd. Ćwiczenia odbywały się w ramach projektu "RataTUJ" dofinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Starogardzie.

– Symulacja wypadku miała na celu ukazanie pracy ratowników medycznych, a także zachęcenie młodych ludzi do pomocy w momencie gdy są świadkami wypadków i innych zdarzeń – wyjaśnia Michał Hinc z Komendy Hufca Starogard Gd.- Wjazd karetki i cały pokaz zrobił duże wrażenie na uczniach szkoły, co mamy nadzieję, przełoży się na liczny udział uczniów w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Takie szkolenie odbędzie się już we wtorek, 23 października w godz. 15.30-18. Może w nim wziąć udział każdy.

Zajęcia w szkole poprowadzone będą przez harcerzy Hufca Starogard Gdański, którzy posiadają odznaki Ratownika Medycznego ZHP i są przygotowani do podjęcia takiego wyzwania. Koordynatorem całego przedsięwzięcia jest instruktor ZHP Michał Hinc, który na co dzień pracuje z dziećmi i swoim zainteresowaniem "zaraził" kolegów i zachęcił do realizacji projektu "RataTUJ".

– Cała inscenizacja nie odbyłaby się gdyby nie pomoc Gregor Trans, który udostępnił na pokaz karetkę pogotowia wraz z obsługującym ją ratownikiem Patrykiem Ronczkowskim – dodaje Michał. – Dziękujemy również dyrektorowi szkoły Piotrowi Rybickiemu za wieloletnią pomoc w różnych naszych przedsięwzięciach.

Artykuł pochodzi z serwisu starogardgdanski.naszemiasto.pl z dnia 24.10.2012r.

—-
phm. Marta Bednarska
za- ca rzecznika prasowego
Komenda Chorągwi Gdańskiej ZHP 

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności hufców

Start Hufca Starogard Gdański

Hufiec ZHP Starogard Gdański rozpoczął rok harcerski biwakiem w Pelplinie, który odbył się w dniach 11-13.10.2019. Drużyny dzielnie pokonywały różnego rodzaju zadania i rywalizowały o

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl