Harcerze uratowali Gdynię

Gdynia.pl: 28 marca to szczególna data w historii naszego miasta. 75 lat temu zakończyły się walki o wyzwolenie Gdyni. W tym roku obchody tego ważnego dnia wyglądały wyjątkowo. Oficjalne miejskie uroczystości nie mogły się odbyć ze względu na obecną sytuację i w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców. Gdynia nie zapomniała jednak o swoich bohaterach. Na maszcie flagowym Urzędu Miasta załopotała kopia oryginalnej bandery z pierwszego przedwojennego żaglowca „Zawisza Czarny”. Na budynku magistratu powieszono też specjalny baner. W ten szczególny sposób uczczono Tajny Hufiec Harcerzy i jego działania w czasie okupacji. To właśnie dzięki dzielnym gdyńskim harcerzom Gdynia niemal nie ucierpiała i nie zamieniła się w gruzy.