Harcmistrz Bogdan Radys odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości!

22 lutego instruktorki i instruktorzy Związku Harcerstwa Polskiego zostali uhonorowani przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

Wśród odznaczonych znalazł się hm. Bogdan Radys, instruktor Chorągwi Gdańskiej!

Druh Bogdan, w ZHP pełnił m.in. następujące funkcje – był drużynowym, komendantem Szczepu Harcerskiego im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, kierownikiem referatu Młodzieży Starszej w Hufcu Gdańsk-Śródmieście, członkiem Komisji Instruktorskiej i Komisji Stopni Instruktorskich w Gdańskiej Chorągwi ZHP oaz przewodniczącym Sądu Harcerskiego.

Obecnie harcmistrz Bogdan Radys jest przewodniczącym chorągwianej Komisji Historycznej i Komendantem Kręgu Seniorów „Korzenie”.

Gratulujemy!

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości jest nagrodą przyznawaną na pamiątkę stulecia odrodzenia Państwa Polskiego obywatelom polskim, którzy od czasu odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie w 1918 roku przyczyniali się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości, kulturowej tożsamości i materialnej pomyślności Rzeczypospolitej.

fot. Igor Smirnow / KPRP