Harcmistrz Bogdan Radys odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości!

Kategorie:
Data publikacji:

22 lutego instruktorki i instruktorzy Związku Harcerstwa Polskiego zostali uhonorowani przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

Wśród odznaczonych znalazł się hm. Bogdan Radys, instruktor Chorągwi Gdańskiej!

Druh Bogdan, w ZHP pełnił m.in. następujące funkcje – był drużynowym, komendantem Szczepu Harcerskiego im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, kierownikiem referatu Młodzieży Starszej w Hufcu Gdańsk-Śródmieście, członkiem Komisji Instruktorskiej i Komisji Stopni Instruktorskich w Gdańskiej Chorągwi ZHP oaz przewodniczącym Sądu Harcerskiego. 

Obecnie harcmistrz Bogdan Radys jest przewodniczącym chorągwianej Komisji Historycznej i Komendantem Kręgu Seniorów „Korzenie”. 

Gratulujemy!

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości jest nagrodą przyznawaną na pamiątkę stulecia odrodzenia Państwa Polskiego obywatelom polskim, którzy od czasu odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie w 1918 roku przyczyniali się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości, kulturowej tożsamości i materialnej pomyślności Rzeczypospolitej.

fot. Igor Smirnow / KPRP

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności hufców

COVID-19: Służba gdańskich hufców

Hufce ZHP Gdańsk-Śródmieście, Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa i Gdańsk-Portowa połączyły siły i pełnią wspólnie służbę na terenie Gdańska. Wraz z harcerzami z bratniej organizacji szyjemy maseczki dla szpitali.

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl