Hufiec Kartuzy zbiera środki na nową bazę obozową

Kategorie:
Data publikacji:

Na początku 2022 roku Hufiec ZHP Kartuzy podpisał umowę na stworzenie nowej Harcerskiej Bazy Obozowej w Gołubiu nad jeziorem Dąbrowskim. Jeszcze tego samego roku udało im się wypożyczyć sprzęt obozowym i po raz pierwszy zorganizować tam obóz letni dla swoich harcerzy. Teraz zbierają środki na zakup nowego sprzętu obozowego oraz doprowadzenie elektryczności do bazy. Harcerska Baza Obozowa w Gołubiu to miejsce, w którym zaczynają od zera, a które trzeba wyposażyć, by mogli organizować obozy letnie dla kolejnych pokoleń zuchów, harcerzy i harcerek.

Parę lat temu straciliśmy dotychczasowy obiekt, który służył nam za bazę obozową hufca – Stanicę w Pierszczewie, którą kartuscy harcerze użytkowali blisko 50 lat. Miejsce, które służyło wychowaniu młodych ludzi i w którym duża część mieszkańców – harcerzy powiatu kartuskiego zostawiła cząstkę siebie. To właśnie w tym miejscu przez wiele lat strzegliśmy ognia podczas nocnych wart, obserwowaliśmy raki w krystalicznie czystej wodzie jeziora Zamkowisko, sadziliśmy drzewa, budowaliśmy drewnianą infrastrukturę, poznawaliśmy innych ludzi patrząc im prosto w oczy. Miejsce, które zostało nam w pamięci już do nas nie powróci.

Dzisiaj pozyskaliśmy nowy teren, w którym kolejne pokolenia zuchów, harcerzy i harcerek mają okazję pozostawić cząstkę siebie. Na Harcerskiej Bazie Obozowej Hufca ZHP Kartuzy w Gołubiu zaczynamy nowy rozdział i potrzebujemy Waszego wsparcia, by wyposażyć bazę w sprzęt obozowy, który umożliwi organizację letnich obozów, które są nieodłącznym elementem harcerskiego wychowania.

Zachęcamy do wsparcia zbiórki Hufca Kartuzy! Pomóżmy im stworzyć nowe miejsce spotkań podczas Harcerskich Akcji Letnich ☀️🌲

👉 https://zrzutka.pl/95raer

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl