Hufiec ZHP Kwidzyn na uroczystości otwarcia ścieżki edukacyjnej Trzciano – Straszewo – Pułkowice

Hufiec ZHP Kwidzyn na uroczystości otwarcia ścieżki edukacyjnej Trzciano – Straszewo – Pułkowice

W niedzielę 27.06.2021 r. kilku osobowe delegacje z drużyn Hufca wraz ze sztandarem przybyli do Trzciana na uroczystość otwarcia ścieżki edukacyjnej Trzciano – Straszewo – Pułkowice upamiętniającej zwycięstwo wojsk polskich w bitwie pod Trzcianem, która odbyła się 27 czerwca 1629 r.

Instalacja została przygotowana z inspiracji Premiera RP Mateusza Morawieckiego zainteresowanego upamiętnianiem szczególnie ważnych miejsc dla historii Polski. Wykonawcą projektu jest Fundacja Pomorska Inicjatywa Historyczna we współpracy z wójtem gminy Ryjewo – Sławomirem Słupczyńskim. W uroczystości wziął udział Wojewoda Pomorski – Dariusz Drelich oraz zaproszeni goście w tym komendant Chorągiew Gdańska ZHP hm. Artur Glebko. Mszę koncelebrował biskup Jacek Jezierski – ordynariusz diecezji elbląskiej.